Prezes PFN: stypendia PFN Team 100 objęły już ponad 400 mistrzów sportowych

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 09:17
- Już ponad 400 sportowych mistrzów zostało objętych stypendiami z programu Team 100 Polskiej Fundacji Narodowej - informował w Programie Pierwszym Polskiego Radia prezes PFN dr Marcin Zarzecki. Mówił także o produkcjach filmowych wspartych przez fundację m.in. o Witoldzie Pileckim czy o członku rządu polskiego na emigracji, Szmulu Zygielbojmie.
Prezes PFN Marcin Zarzecki
Prezes PFN Marcin ZarzeckiFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

górski serwis grafika 1200 .jpg
Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego. Serwis specjalny

Jak podkreślił prezes PFN dr Marcin Zarzecki w radiowej Jedynce, dzięki szerokiemu zakresowi stypendium PFN Team 100 najlepsi sportowcy mają wsparcie w codziennym życiu. Od 2017 roku finansowani ze stypendium PFN sportowi mistrzowie zdobyli dla Polski ponad 400 medali.

Prezes Fundacji mówił, że stypendium Team 100 na rzecz innych sportowców zrzekła się w ostatnim czasie wcześniejsza stypendystka, tenisistka Iga Świątek, która dzięki swoim sukcesom podpisała kilka kontraktów sponsorskich. Prezes PFN wyjaśnił, że tak przekazał jej menadżer i podkreślił, że to bardzo szlachetny krok z jej strony.

Posłuchaj
16:15 aaaok[STUDIA]S4_(PCM) 2 marzec 2021 08_15_20.mp3 Prezes PFN Marcin Zarzecki o działaniach Polskiej Fundacji Narodowej (Jedynka/Sygnały dnia)

 

Produkcje filmowe


PFN działa też na rzecz polskiej kinematografii – mówił dr Zarzecki. - W tym roku będzie premiera filmu o członku rządu polskiego na emigracji, Szmulu Zygielbojmie - zapowiedział prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Marcin Zarzecki mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że trwa również produkcja filmu o Witoldzie Pileckim.

Polska Fundacja Narodowa dofinansowuje też inne filmy dokumentalne i fabularne, w tym przypomnianą niedawno przez fundację produkcję "Poland: The Royal Tour". To opowieść o tym, jak amerykański dziennikarz Peter Greenberg podróżuje po Polsce wraz z gospodarzem, którym jest premier Mateusz Morawiecki.

Prezes PFN mówił także o innych aktywnościach fundacji. To także m.in. działalność na rzecz, promocji polskiej branży meblarskiej, działania na rzecz walki z pandemią COVID-19.

. .

***


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Piotr Gociek

Gość: dr Marcin Zarzecki (Polska Fundacja Narodowa)

Data emisji: 02.03.2021 

Godzina emisji: 8.15

***

IAR/Jedynka/agkm


Czytaj także

"Polski sport zasługuje na jeszcze większe wsparcie". Będzie kontynuacja programu PFNteam100

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 13:00
- Polski sport zasługuje na jeszcze większe wsparcie - podkreślił minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. W poniedziałek w Centrum Olimpijskim w Warszawie poinformowano o przedłużeniu do końca 2021 roku funkcjonowania programu PFNteam100 wspierającego młodych sportowców.
rozwiń zwiń