Szef KPRM: ponad 1000 konsultantów jest do dyspozycji osób dzwoniących na infolinię 989

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 08:07
- Wyciągnęliśmy lekcję i wnioski z poprzednich zapisów, tym razem infolinia i wszystkie systemy działają bez najmniejszych zacięć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciw COVID-19. Od godz. 6 trwają zapisy kolejnej grupy na szczepienia - osób w wieku 69 lat.
Michał Dworczyk w studiu Programu 1 Polskiego Radia
Michał Dworczyk w studiu Programu 1 Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Zespół przygotowywał się do uruchomienia zapisów przez całą noc, jesteśmy w KPRM w grupie osób na pierwszym froncie od 5 rano, o godz. 6 ruszyły zapisy - powiedział szef KPRM w "Sygnałach dnia".

szczepionka szczepienia covid-19 pap 1200.jpg
Wiemy kiedy szczepionka Johnson & Johnson może trafić do Polski. Chodzi o 2,5 mln dawek

Pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19 powiedział, że nie ma już problemów z zapisami. - Wyciągnęliśmy lekcję i wnioski z poprzednich zapisów, tym razem infolinia i wszystkie systemy działają bez najmniejszych zacięć. Sam próbowałem kilka minut po szóstej zadzwonić: natychmiastowe połączenie z infolinią, po półtorej minuty połączenie z konsultantem - relacjonował Michał Dworczyk.


Posłuchaj
19:36 PR1 2021_03_11-07-15-02_for_media.mp3 Michał Dworczyk: nie ma problemów z zapisami (Sygnały dnia/Jedynka)

 

100 tys. zapisanych

- Od godz. 6 mamy już ponad 100 tys. zapisanych seniorów w wieku lat 69, a ta grupa liczy łącznie 460 tys. osób, mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 3 dni wszyscy seniorzy w tym wieku zapiszą się na szczepienie - powiedział gość audycji.

Zachęcając do korzystania z infolinii 989, Michał Dworczyk podkreślił, że ma ona prosty numer i umożliwia łatwe połączenie z konsultantem. - W tej chwili jest ponad 1000 konsultantów do dyspozycji osób dzwoniących i na bieżąco prowadzą rejestrację - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Krzysztof Świątek
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 11.03.2021
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Ozdrowieńcy będą otrzymywać tylko jedną dawkę szczepionki? Michał Dworczyk wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 21:15
- Nie ma na razie decyzji o tym, by ozdrowieńców z COVID-19 szczepić tylko jedną dawką szczepionki - powiedział szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. Rząd czeka na dodatkową opinię Rady Wakcynologicznej przy ministrze zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: w ciągu dwóch tygodni chcemy dokończyć szczepienie grupy zero

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 09:42
- Chcielibyśmy w ciągu dwóch tygodni dokończyć szczepienie grupy zero. Jeszcze w ciągu tygodnia będziemy chcieli dokończyć szczepienie nauczycieli, więc w perspektywie dwóch tygodni zakończymy szczepienie dwóch ważnych grup   - powiedział w poniedziałek szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To bardzo dobry krok". Stanisław Karczewski o produkcji szczepionki przeciwko COVID-19 w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:56
Aż 73 proc. badanych chce, aby Polska rozpoczęła produkcję szczepionek przeciwko COVID-19. Taki proces ma ruszyć dzięki 40 mln zł przekazanym przez PFR dla polskiej spółki biotechnologicznej Mabion. – To bardzo dobry krok – mówi Stanisław Karczewski, senator PiS i lekarz chirurg.
rozwiń zwiń