Spór o unijny Fundusz Odbudowy. Schreiber: nie rozumiem postawy Solidarnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 07:49
- Mam nadzieję, iż efektem rozmów w koalicji nt. unijnego Funduszu Odbudowy będzie jego poparcie w parlamencie przez wszystkich posłów Zjednoczonej Prawicy - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Łukasz Schreiber
Łukasz SchreiberFoto: Wojciech Kusiński
1200_Dera_PR1.jpg
"Wkrótce czekają nas ważne decyzje polityczne". Dera o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Polski parlament musi podjąć decyzję o zwiększeniu zasobów własnych UE, by możliwe było uruchomienie Funduszu Odbudowy. Rząd zajmował się projektem ustawy w tej sprawie, ale go nie przyjął. Politycy Solidarnej Polski publicznie zgłaszali wątpliwości dotyczące ratyfikacji decyzji ws. zwiększenia zasobów własnych UE. Zapowiadają też, że zagłosują przeciwko zwiększeniu zasobów własnych UE.


Posłuchaj
19:15 Jedynka/SD Ł. Schreiber 12.03.2021.mp3 Spór o unijny Fundusz Odbudowy. Schreiber: nie rozumiem postawy Solidarnej Polski (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Łukasz Schreiber przyznał, że ma nadzieję, iż efektem rozmów w koalicji nt. Funduszu Odbudowy będzie jego poparcie w parlamencie przez wszystkich posłów Zjednoczonej Prawicy. - Nie rozumiem postawy kolegów z Solidarnej Polski, ale wierzę w optymistyczny scenariusz i poparcie - mówił.

Gość Polskiego Radia przyznał, że "część europosłów chciałaby wykorzystywać mechanizm praworządności, ale biorąc pod uwagę pandemię, mówienie, że 250 mld nas nie interesuje, jest oryginalnym pomysłem". - Nie wiem, gdzie w tym wszystkim jest racja stanu. Jednak o ile Solidarna Polska przedstawia jakieś argumenty, o tyle opozycja najpierw krytykuje premiera, że nie uda mu się nic w UE wywalczyć, a kiedy wynegocjował większy budżet, to stwierdzili, że to ich sukces - dodał przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Katarzyna Gójska
Gość: Łukasz Schreiber (przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów)
Data emisji: 12.03.2021

Godzina emisji: 7.15

dn

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Prof. Raczkowski: środki przeznaczone na rozwój mogą pokryć dziurę finansową

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 11:47
- Po COVID-19 mamy wygenerowaną dziurę finansową. Środki unijne, przełożone 1 do 1, jej nie pokryją. Jest szansa na to, że mniejsze środki przeznaczone na rozwój gospodarczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy będą bardziej produktywne i pokryją to w pewnej perspektywie - powiedział o Krajowym Planie Odbudowy prof. Konrad Raczkowski, były wiceminister finansów.
rozwiń zwiń