Ponad 280 pacjentów, 20 pod respiratorami. Dr Zaczyński o obłożeniu szpitala na Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 07:45
- Przez ostatnią noc przyjęliśmy 30 osób, ponad 20 zostało wypisanych, ale ten przyrost dalej jest dodatni - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. - Czekamy na przyjęcie kolejnych pacjentów, ich transport ma być w godzinach rannych - dodał.
Dr Artur Zaczyński
Dr Artur ZaczyńskiFoto: Andrzej Hulimka/Forum

Dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie, doktor Artur Zaczyński, powiedział, że w trzeciej fali pandemii więcej chorych potrzebuje hospitalizacji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock szczepienia free szczepionka free 1200.jpg
Rozpoczynają się szczepienia przewlekle chorych. Preparaty otrzyma 150 tys. osób

Skuteczne szczepienia

Lekarz podkreślił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że nowe mutacje wirusa jest bardziej zakaźna. Zaraża się też więcej ludzi młodych, a przebieg choroby jest średni lub ciężki. Dr Artur Zaczyński podkreślił, że szczepionki, którymi zaszczepiono osoby powyżej 70-go roku życia, działają, i dzięki temu mniej chorych w starszym wieku trafia do szpitali.

Wskazał również, że "praktycznie niewidoczny" jest odsetek chorujących pracowników służby zdrowia, którzy zostali zaszczepieni przeciw COVID-19.

Posłuchaj
18:43 [STUDIA]S4_(PCM) 15 marzec 2021 07_15_22_for_media.mp3 Dr Artur Zaczyński o liczbie pacjentów w szpitalu na Stadionie Narodowym (Sygnały dnia/Jedynka)
 

Czytaj także:

Informacje dot. szpitala na Stadionie Narodowym

Dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym został zapytany o obłożenie placówki. - Na chwilę obecną mamy 282 zajęte łóżka. Ponad 20 pracujących respiratorów, 30 aparatów wspomagania oddechu NIV. To są stany ciężkie i średniociężkie. Reszta pacjentów jest w stanach umiarkowanych wymagających tlenoterapii czy antybiotykoterapii - odpowiedział.

- Przez ostatnią noc przyjęliśmy 30 osób, ponad 20 zostało wypisanych, ale ten przyrost dalej jest dodatni - zaznaczył. - Czekamy na przyjęcie kolejnych pacjentów, ich transport ma być w godzinach rannych - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Katarzyna Gójska
Gość: dr Artur Zaczyński (dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym)
Data emisji: 15.03.2021
Godzina emisji: 7.15

PR1/IAR, MS

Czytaj także

"Czekają nas trudne tygodnie". Minister zdrowia o wzroście liczby zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 13:49
"W ostatnim czasie wzrost dziennej liczby zachorowań w ujęciu tygodniowym wynosi ok 25 proc. Średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. Czekają nas trudne tygodnie" - napisał w niedzielę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń