Marcin Kierwiński: służby od początku powinny wyjaśniać sprawę Daniela Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 08:48
-  Dziwię się, że to dziennikarze i politycy wyświetlają szczegóły majątku Obajtka, a nie służby specjalne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej.
Marcin Kierwiński
Marcin KierwińskiFoto: Program 1 Polskiego Radia

Daniel Obajtek 1200 Forum.jpg
CBA podejmie czynności ws. oświadczenia Daniela Obajtka. Chodzi o kontrolę majątku

Centralne Biuro Antykorupcyjne oświadczyło we wtorek, że podejmie czynności w sprawie kontroli majątku i oświadczeń majątkowych szefa PKN Orlen Daniela Obajtka. CBA podało, że w przeszłości dwukrotnie badało jego oświadczenia majątkowe.


Posłuchaj
15:55 [STUDIA]S4_(PCM) 17 marzec 2021 08_14_58_for_media.mp3 Marcin Kierwiński: służby od początku powinny wyjaśniać sprawę Daniela Obajtka (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Marcin Kierwiński przyznał, że "służby powinny od początku wyjaśniać sprawę Daniela Obajtka, niezależnie od woli i łaski prezesa Orlenu". - Dziwię się, że to dziennikarze i politycy wyświetlają szczegóły majątku Obajtka, a nie służby specjalne. Dziś w kontekście wielu pytań o uczciwość Objatka, w PiS pojawiają się głosy, że to wielki układ, który walczy z prezesem Orlenu, ale to PiS tworzy wielką ośmiornicę powiązań - mówił poseł PO.

Gość Polskiego Radia dodał, że "sprzeciwiamy się sposobowi fuzji Orlenu z Lotosem, bo jeżeli mają być wyprzedawane spółki-córki, bazy paliwowe, to mamy do czynienia z niekontrolowaną prywatyzacją". - Na to nie ma zgody. Krytykujemy także zakup przez Orlen Polska Press, bo wiemy jak to się skończy. Prasa będzie w rękach PiS. Ta działalność nie ma nic wspólnego z działalnością biznesową Orlenu - powiedział polityk.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Marcin Kierwiński (poseł Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 17.03.2021

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: prezes największego koncernu znalazł się w ogniu publicznych podejrzeń

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 09:17
– Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powinien bronić się na gruncie merytorycznym, a nie oskarżać i obrzucać błotem – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceszef PO.
rozwiń zwiń