Wiceminister zdrowia: okres przedświąteczny będzie ciężki. Apeluję o rozwagę

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 08:30
- Przebieg zakażenia jest zdecydowanie cięższy niż w czasie II fali, tej jesiennej. To powoduje, że i młodsi, i więcej osób trafia do polskich szpitali  - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Apeluję do wszystkich. W tym okresie przedświątecznym, musimy być bardzo rozważni i rozsądni. Będzie dla nas ciężki - dodał. 
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaFoto: Polskie Radio

ulica w covidzie covid ulica miasto free shutt 1200 .jpg
"Efekty przyniesie wypadkowa różnych naszych działań". Prof. Zajkowska o trzeciej fali pandemii COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 14 578 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Tydzień wcześniej - 15 marca - wskazano na 10 896 nowych przypadków zakażenia patogenem. To wzrost o ok. 1/3. 

"Musimy być bardzo rozważni"

- Myślę, że ten tydzień pokaże nam, że trend wzrostu nowych zakażeń będzie się utrzymywał. To widzimy już od kilkunastu dni. - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Także nasze prognozy wskazują, że ten tydzień będzie kolejnym z wysokimi liczbami - ocenił gość "Sygnałów Dnia". 

Czytaj także: 

Jak przyznał  Waldemar Kraska, tendencja wzrostowa nie jest najbardziej niepokojącą rzeczą w III fali epidemii koronawirusa. Wskazał za to na ilości pacjentów, którzy codziennie trafiają do polskich szpitali. - Ostatniej doby odnotowaliśmy ponad tysiąc więcej zajętych łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Możemy mówić, że odpowiada za to brytyjska mutacja koronawirusa - podkreślił gość Polskiego Radia. 

- Przebieg zakażenia jest zdecydowanie cięższy niż w czasie II fali, tej jesiennej. To powoduje, że i młodsi, i więcej osób trafia do polskich szpitali. Apeluję do wszystkich: w tym okresie przedświątecznym, musimy być bardzo rozważni i rozsądni. Okres przedświąteczny będzie dla nas bardzo ciężki - podkreślił Waldemar Kraska. 

Posłuchaj
17:30 ok_[PR1]_for_media_2021_03_23_08_15_00_Kraska_Waldemar_S4_PCM_20210323071535(12996).mp3 Waldemar Kraska: jestem zdania, że jeżeli będziemy przestrzegali obecnych, niełatwych obostrzeń, jest szansa na wyhamowanie III fali epidemii ("Sygnały Dnia"/ Jedynka)

W rozmowie więcej na temat epidemii koronawirusa, a także o tym, że w II kwartale powinny się rozpocząć "szczepienia populacyjne", udostępniające szczepionki na COVID-19 szerokiemu gronu odbiorców. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyPiotr Gociek

GośćWaldemar Kraska (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 23.03.2021

Godzina emisji: 8.15

Czytaj także

"Oczekuję intensyfikacji działań". Wojewoda mazowiecki apeluje do władz Warszawy ws. Szpitala Południowego

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 21:22
- Zwróciłem się do wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej o niezwłoczne uruchomienie pełnej bazy łóżkowej w Szpitalu Południowym - poinformował wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł po spotkaniu z wiceprezydent stolicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet 200 mln dawek rocznie. Niemcy szykują się do produkcji własnej szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 08:21
Christian Hartel, szef koncernu chemicznego Wacker, zasugerował, że niemiecka szczepionka CureVac mogłaby rozładować zator w kampanii szczepień spowodowany czasowym wstrzymaniem stosowania preparatu AstraZeneca. Jak podkreśla niemiecki dziennik "Frankfurter Rundschau" - to dobra wiadomość. Na drodze do realizacji tych ambicji stoi jeszcze procedura autoryzacji EMA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MF o kontrowersjach wokół AstraZeneki: brudna walka, i polityczna, i biznesowa

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 08:16
- Rynki ufają produktowi AstraZeneki, myślę, że to wyłącznie brudna walka, i polityczna, i biznesowa. To są ogromne pieniądze - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń