Rekord zakażeń koronawirusem. Szef MEiN: powrót dzieci do szkół w kwietniu jest nadal realny

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 08:45
- Trzecia fala przebiega właśnie teraz, więc wszystko zależy od nas, od tego, czy będziemy na serio podchodzić do tego, co dzieje się na zewnątrz. Apeluję o zachowanie odpowiedzialności społecznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. 
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: twitter.com/NAUKA_GOV_PL
ulica pap 1200.jpg
Dr Michał Sutkowski: skala zakażeń koronawirusem zależy w 70-80 proc. od ludzkich zachowań

Wszystko wskazuje, że dziś będzie ponad 29 tysięcy zakażeń - poinformował w Polsat News szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. Minister zaznaczył, że rząd czeka jeszcze na ostatnie dane z dzisiejszego dnia. Michał Dworczyk podkreślił, że to trend wzrostowy w porównaniu z ubiegłym tygodniem i nie wykluczył dodatkowych obostrzeń podczas Wielkanocy.

Posłuchaj
15:41 [STUDIA]S4_(PCM) 24 marzec 2021 08_14_57_for_media.mp3 Przemysław Czarnek: powrót dzieci do szkół w kwietniu jest nadal realny (Sygnały dnia/Jedynka)
 

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przyznał, że mimo trzeciej fali pandemii powrót dzieci do szkół w kwietniu jest nadal realny. - Trzecia fala przebiega właśnie teraz, więc wszystko zależy od nas, od tego, czy będziemy na serio podchodzić do tego, co dzieje się na zewnątrz. Apeluję o zachowanie odpowiedzialności społecznej - mówił.

Gość Polskiego Radia przyznał, że scenariusz powrotu do nauki stacjonarnej jest aktualny. - Najpierw klasy I-III, równocześnie w hybrydzie klasy IV-VIII i szkoły ponadpodstawowe, ale wszystko zależy od tego, kiedy ustąpi trzecia fala pandemii - powiedział.

- Udało się już zaszczepić ponad 500 tys. nauczycieli. Łącznie zarejestrowało się 590 tys. osób, dziękuję całemu środowisku - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .


***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

GośćPrzemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)

Data emisji: 24.03.2021

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Powrót do szkół po Wielkanocy? Przemysław Czarnek wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:51
-  Jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, będziemy stosować się do obostrzeń, to jestem optymistą, myślę, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
rozwiń zwiń