Stanisław Karczewski: marszałek Senatu też jest senatorem, nie obowiązują tu inne procedury

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 08:09
- Można się zrzec immunitetu i powinno się zrzec, liczyłem na to, ale zawiodłem się, nie po raz pierwszy, na decyzji pana marszałka Grodzkiego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS.
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: Polskie Radio / AK

Prokuratura zamierza postawić zarzuty korupcyjne marszałkowi Senatu. Skierowała do Senatu wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu i wyrażenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.

grodzki1200.jpg
Tomasz Grodzki straci immunitet? Jest wniosek prokuratury


Posłuchaj
18:09 ok_[PR1]_for_media_2021_03_24 07_15_00_Karczewski_Stanisław_S4_PCM.mp3 Stanisław Karczewski o marszałku senatu Tomaszu Grodzkim (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Choć wczoraj z ust marszałka słyszeliśmy, że jego dotyczy inna procedura – nie, dotyczy go taka sama jak wszystkich senatorów - powiedział gość "Sygnałów dnia" Stanisław Karczewski.

Polskie Radio/Youtube

- Najrozsądniejszym, takim wyjściem honorowym, odważnym, wyjściem z twarzą, byłoby zrzeczenie się immunitetu. Na to czekaliśmy, a doczekaliśmy się konferencji pana marszałka, na której oznajmił, że nie zrzeknie się immunitetu - mówił senator PiS.

Czytaj także:

Jak zaznaczył gość audycji, sprawę "powinien wyjaśnić sąd". - Gdyby pan marszałek był odważnym politykiem, odważnym człowiekiem, z honorem, poszedłby do sądu i oczyścił się z zarzutów - zaznaczył Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Grzegorz Jankowski
Gość: Stanisław Karczewski (PiS)
Data emisji: 24.03.2020
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Dr Karnkowski: marszałek Grodzki, chowając się za immunitetem, traci sporo pod względem wizerunkowym

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 14:20
- Zakładając, że sądy nie są sprzyjające Prawu i Sprawiedliwości, Tomasz Grodzki miałby duże szanse na to, by się wybronić. Inaczej sprawa będzie ciągnęła się za nim do końca kadencji i będzie funkcjonował z piętnem osoby, wobec której były oskarżenia i w żaden sposób nie pozwolił ich wyjaśnić - powiedział dr Krzysztof Karnkowski, publicysta i socjolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Grodzki nie chce zrzec się immunitetu. Publicysta: powinien poddać się osądowi

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 19:29
- Jedynym sposobem wykazania niewinności jest jej udowodnienie. W przeciwnym razie sprawa będzie wracała - mówił o sprawie marszałka Senatu Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita"). Gościem Polskiego Radia 24 był również Jakub Maciejewski ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Grodzki: wyłączę się z głosowania w sprawie immunitetu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 20:52
- Odebranie mi immunitetu będzie oznaczało, że mogę zostać zatrzymany; przy kruchej większości zatrzymanie jednego senatora będzie podstępną próbą odzyskania jej - powiedział we wtorek marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zapowiedział, że sam wyłączy się z głosowania w swojej sprawie.
rozwiń zwiń