"Zgłaszajmy się do szpitali, nie leczmy się sami". Wojciech Konieczny apeluje

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 08:56
- Apeluję, aby zgłaszać się do szpitali. Wiem, że są przepełnione, ale nie ma innej drogi, wolimy, żeby pacjent trafił do ośrodka w lepszym stanie. Nie leczmy się sami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Konieczny, senator Lewicy.
Wojciech Konieczny, senator Lewicy
Wojciech Konieczny, senator LewicyFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio
szpital pap 1200 .jpg
Nie bagatelizujmy COVID-19. Prof. Gut apeluje, by nie zwlekać z udaniem się do lekarza

Minionej doby potwierdzono wyjątkowo dużą liczbę zakażeń COVID-19 w Polsce - 34 151 - podało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 520 chorych, spośród których 413 miało też choroby współistniejące.


Posłuchaj
22:44 PR1 2021_03_26-08-15-27_for_media.mp3 Wojciech Konieczny: zgłaszajmy się do szpitali, nie leczmy się sami (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Wojciecha Koniecznego "strach wobec szczepionki AstraZeneca minął". - Ta świadomość, że szczepionka jest bardzo potrzebna, przebija się. Nasze doświadczenie jest takie, że AstraZeneca jest bezpieczna. Wariant brytyjski jest bardziej zakaźny i groźniejszy. Widać więcej cięższych przebiegów choroby, ale personel medyczny i seniorzy nie zarażają się w dużym stopniu, to efekt szczepień - powiedział senator.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia przyznał, że "wariant brytyjski koronawirusa jest bardziej złośliwy w przypadku młodych osób".  - Musimy poważnie podchodzić do wszystkich obostrzeń, zagrożenie istnieje. Apeluję, aby zgłaszać się do szpitali. Wiem, że są przepełnione, ale nie ma innej drogi, wolimy, żeby pacjent trafił do nas w lepszym stanie - nie leczmy się sami. Pandemię upolityczniono w kwietniu 2020 r., po obu stronach - opozycji i rządu - była ona używana do celów politycznych - dodał.

  Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

  . .

  ***

  Audycja: "Sygnały dnia"

  ProwadzącyKatarzyna Gójska

  Gość: Wojciech Konieczny (senator Lewicy)

  Data emisji: 26.03.2021

  Godzina emisji: 8.15

  dn

  Czytaj także

  Trzecia fala pandemii w Polsce. Prof. Wysocki: mamy dramatycznie wysoką liczbę zakażeń

  Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 08:52
  - Niepokoi nas wysoki wskaźnik zgonów w Polsce. Osoby starsze próbują się chronić, ale wielu ludzi straciło lęk przed COVID-em, oswoili się z nim - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Jacek Wysocki z Rady Medycznej przy Premierze.
  rozwiń zwiń