"Problem dotyczy całej Unii". Latos o niedoborze szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 08:21
- Rząd robi to, co może. Tworzone są dalsze miejsca covidowe, są uruchamiane kolejne respiratory. Oczywiście powiedziałem o piętrze najwyższym, ale to samo dotyczy działań niżej - wojewodów, dyrektorów szpitali, poszczególnych ordynatorów czy lekarzy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Latos (PiS), szef sejmowej komisji zdrowia.
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: Jedynka/Polskie Radio

Posłuchaj
18:28 [STUDIA]S4_(PCM) 30 marzec 2021 07_14_51_for_media.mp3 Tomasz Latos: perspektywa tego, co będzie po 9 kwietnia, jest na tyle odległa, że ta sytuacja może się rozwinąć w różnych kierunkach (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Tematem audycji była obecna sytuacja epidemiczna w Polsce. 

1200_szczepienie_shutterstock.png
Rejestracja na szczepienia zostanie otwarta dla wszystkich? "Jest potencjał na przyspieszenie procesu"

Zdaniem gościa rozmowy możliwe jest wprowadzenie ściślejszych obostrzeń lub przedłużenie tych, które obowiązują obecnie. - To jest coś, co trzeba brać pod uwagę. Perspektywa tego, co będzie po 9 kwietnia, jest na tyle odległa, że może ta sytuacja rozwinąć się w różnych kierunkach - powiedział. 

Tomasz Latos zwrócił uwagę na problem braku szczepionek przeciwko COVID-19. - Jeśli szczepionek będzie dużo, możemy szczepić w jeszcze szybszym tempie. Problem polega na tym, żeby szczepionki były w odpowiednio dużej ilości - zaznaczył. - Umowy nie były najlepiej sformułowane i problem dotyczy całej Unii - dodał, komentując umowy zawarte pomiędzy UE i koncernami farmaceutycznymi. 

Polityk odniósł się również do rozpatrywanego przez Sejm projektu, który rozszerza lista zawodów mogących kwalifikować do szczepienia. - Możemy rozszerzyć to na inne zawody medyczne, jest to zrobione na wszelki wypadek, gdyby tych szczepionek było bardzo dużo. Taka możliwość będzie już gotowa - wyjaśnił.

. .


***
Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Tomasz Latos (PiS, szef sejmowej komisji zdrowia)

Data emisji: 30.03.2021

Godzina emisji: 07.15

kb

Czytaj także

Trzecia fala pandemii. Prof. Zajkowska: nawet ozdrowieńcy nie są bezpieczni

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 16:30
- Ci, którzy chorowali bezobjawowo generują mniej przeciwciał, które szybciej się wytracają. Powtórnych zachorowań nie obserwuje się do trzech miesięcy - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 wirusolog prof. Joanna Zajkowska. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 143 nowych zakażeniach koronawirusem. Od wczoraj zmarły 443 zakażone osoby, a wyzdrowiało 24 367 osób. Od soboty zaczną obowiązywać nowe obostrzenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przeciążone instalacje tlenowe, zaczyna brakować leków na COVID-19". Prof. Flisiak o sytuacji szpitali

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 13:55
- Duże obciążenie instalacji tlenowych i brak leków na COVID -19 zaczynają być problemem, z którymi teraz borykają się polskie szpitale - powiedział w poniedziałek prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak.
rozwiń zwiń