Andrzej Dera: prezydent zna i akceptuje założenia Nowego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 09:00
- Prezydent uczestniczy w tym procesie, jest informowany na bieżąco o założeniach, planach pana premiera dotyczących Nowego Ładu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Posłuchaj
15:53 [STUDIA]S4_(PCM) 7-04-20212 08_15_02_for_media.mp3.mp3 Andrzej Dera: prezydent jest informowany na bieżąco o założeniach i planach pana premiera dotyczących Nowego Ładu (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Wkrótce Prawo i Sprawiedliwość ogłosi Nowy Ład, program gospodarczy dla Polski na najbliższe lata. Plan ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

ZOBACZ TAKŻE
fogiel pap_20210206_0QD 1200.jpg
Fogiel: decyzja o prezentacji Nowego Ładu, gdy sytuacja epidemiczna zacznie się poprawiać

- Pan prezydent wielokrotnie spotykał się w ostatnim czasie z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowy dotyczyły Nowego Ładu - mówił Andrzej Dera. Jak dodał, w ramach tych spotkań dyskutowano o założeniach programu, zasięgano też opinii ekspertów.

Czytaj także:

Wkrótce ogłoszenie planu?

Prezydencki minister wskazał zatem, że Andrzej Duda "uczestniczy w tym procesie, jest informowany na bieżąco o założeniach, planach pana premiera". 

Pytany, czy głowa państwa zaakceptowała założenia Nowego Ładu, Andrzej Dera odparł: "z tego, co wiem, wszystko zmierza ku temu, że jest akceptacja pana prezydenta". Mówił też, że według jego informacji, wkrótce szef rządu ma ogłosić propozycje w ramach Nowego Ładu.

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Andrzej Dera (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 7.04.2021
Godzina emisji: 8.15

ms

Czytaj także

Paweł Mucha: relacje polsko-amerykańskie są permanentnie wzmacnianie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:00
- Widać wspólnotę interesów i zbieżność poglądów na fundamenty, jeśli chodzi o współpracę Stanów Zjednoczonych i Polski. Relacje umacniane są przez kolejne spotkania i rozmowy - powiedział w Polskim Radiu 24 prezydencki doradca Paweł Mucha.
rozwiń zwiń