Minister finansów o wyższej kwocie wolnej od podatku: po pandemii możemy mieć większe ambicje

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 08:06
- Słyszymy, że będzie to 30 tys. - nie mogę tego potwierdzić, ale byłbym szczęśliwy, gdyby była na takim poziomie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, odnosząc się do spodziewanego podniesienia wysokości kwoty wolnej od podatku.


Posłuchaj
17:47 [STUDIA]S4_(PCM) 8 kwiecień 2021 07_15_07_for_media.mp3 Tadeusz Kościński: po pandemii możemy mieć większe ambicje w temacie wyższej kwoty wolnej od podatku (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Minister Finansów mówił w Sygnałach Dnia w radiowej Jedynce o szczegółach polityki fiskalnej, które mogą być zawarte w programie Nowego Ładu.

- Trzy progi będą zmienione, tu są różne warianty - powiedział Tadeusz Kościński, zapytany o zmiany w podatkach. Zaznaczył, że nie może potwierdzić kwoty wolnej od podatku na poziomie 30 tys. zł.

Większe ambicje

- Teraz stawiałbym na niższy poziom 15-20 tys. zł, a dopiero za rok, jak wyjdziemy z tej pandemii, możemy mieć większe ambicje - stwierdził minister.

Gość audycji powiedział, że "polityka fiskalna jest taka, żeby nie podnosić podatków". - Jak najwięcej pieniędzy zostawiać u obywateli, aby mogli pomóc poprzez wydawanie tych pieniędzy rozkręcać naszą gospodarkę - powiedział o celach w polskiej gospodarce.

Uszczelnić podatki

- Chcemy uszczelnić podatki. To nie fair, że są osoby i przedsiębiorstwa, które nie płacą sprawiedliwie podatków. Wszyscy, którzy korzystamy z polskiej gospodarki, powinniśmy odpowiednio w gospodarkę inwestować - mówił Kościński.

- To jest dobry moment, żeby pomóc rodzinom i biedniejszym, pomóc też poprzez rozkręcenie gospodarki, to główne cele Nowego Ładu: żeby wzmocnić gospodarkę, kierunki innowacyjności, sektory bardzo potrzebne, jak zdrowie, gospodarka cyfrowa i zielona - powiedział szef MF.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .
***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
GośćTadeusz Kościński (minister finansów, funduszy i polityki regionalnej)
Data emisji: 08.04.2020
Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

Minister finansów: konsekwentnie walczymy z wyłudzeniami podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 07:56
- Poprzez nasze różne działania z ostatnich kilku lat, niezależne instytucje szacują, że luka VAT w Polsce spadła o ponad połowę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podatki będą bardziej sprawiedliwe". Minister finansów zapowiada reset polityki fiskalnej

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 10:08
- Nasza strategia to niepodnoszenie podatków. Chcemy, żeby obywatele, konsumenci, mieli jak najwięcej pieniędzy w kieszeni, żeby mogli je wydawać, zwiększając zakupy konsumenckie - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń