Szwed o znoszeniu obostrzeń: chcemy stopniowo ułatwiać funkcjonowanie naszego życia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 09:47
- Myślę, że bardzo roztropnie podchodzimy do obostrzeń i poluzowania - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. Dodał, że wszystkie decyzje są podejmowane na bieżąco.

- Chcemy stopniowo ułatwiać możliwość funkcjonowania naszego życia, pierwszym przykładem są przedszkola i żłobki, oczywiście w innych przypadkach zachowujemy w dalszym ciągu obostrzenia, sytuacja nadal jest poważna - powiedział Stanisław Szwed, który był gościem Sygnałów Dnia w radiowej Jedynce.

Wczoraj rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń epidemicznych o kolejne dwa tygodnie, do 3 maja. Od poniedziałku otwarte zostaną przedszkola i żłobki. Dopuszczone będzie także uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

Posłuchaj
19:45 PR1 2021_04_15-07-15-03_for_media.mp3 Stanisław Szwed: decyzje są podejmowane na bieżąco (Sygnały dnia/Jedynka)

 

"Decyzje na bieżąco"

- Decyzje są podejmowane na bieżąco, początek maja to też szkoły i matury, do 3 maja mamy obostrzenia dotyczące strefy gastronomicznej, usługowej, hoteli. Po 3 maja, jeśli proces szczepienia będzie przebiegał dobrze i szybko, wtedy łatwiej będzie podejmować takie decyzje - powiedział o znoszeniu obostrzeń wiceminister.

- Jeżeli będziemy stosować się do ogólnych reguł, przestrzegania przepisów, które są konieczne, aby maksymalnie ograniczać liczbę zakażeń, to szansa jest, że szybciej będziemy poluzowywać wszystkie obostrzenia - wyjaśnił Stanisław Szwed.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia
Prowadziła: Krzysztof Świątek
Gość: Stanisław Szwed (sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej)
Data emisji: 15.04.2021
Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

"Najważniejsze było utrzymanie programów społecznych". Maląg o działaniach rządu w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 07:40
- Najważniejsze jest to, że kiedy miliardy nieplanowanych wydatków zostały przekazane na walkę z COVID-19, udało się utrzymać programy społeczne - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg, podsumowując rok pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: polska gospodarka przygotowana na powrót do stanu sprzed pandemii

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 17:39
Minister Marlena Maląg powiedziała, że polska gospodarka jest przygotowana, by po walce z pandemią koronawirusa szybko powrócić do stanu sprzed pandemii. - Dzieje się tak między innymi dzięki wsparciu udzielonemu przedsiębiorcom dla ratowania miejsc pracy, wynoszącemu 200 miliardów złotych - przypominała na briefingu prasowym szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów przedłużony. Maląg: widzimy potrzebę nieustannego niesienia pomocy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 08:12
- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów do końca 2021 r., jednak nie dłużej niż do czasu utrzymującej się w kraju epidemii - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń