Krzysztof Szczerski: ratyfikacja Funduszu Odbudowy musi odbyć się w parlamencie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 07:54
- Ratyfikacja Funduszu Odbudowy musi odbyć się poprzez procedurę parlamentarną. Potrzebna jest też rzetelna dyskusja w Sejmie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, nowo wybrany szef Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP.

Ratyfikacja unijnego Funduszu Odbudowy powinna odbyć się w parlamencie. To stanowisko Pałacu Prezydenckiego, które w Programie 1 Polskiego Radia przedstawił prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Krzysztof Szczerski prezydent.pl 1200.jpg
Szczerski: popieramy działania USA w związku z agresywną polityką Rosji

Szef Biura Polityki Międzynarodowej odciął się w ten sposób od sugestii, że do zatwierdzenia decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej wystarczy ścieżka rządowo-prezydencka. - Ratyfikacja Funduszu Odbudowy musi odbyć się poprzez procedurę parlamentarną. Potrzebna jest też rzetelna dyskusja w Sejmie - stwierdził  Krzysztof Szczerski.

Gość Jedynki mówił też, że "Polska i cała Europa potrzebują nadzwyczajnych środków finansowych, by złagodzić nadzwyczajną sytuację kryzysową". - To powinna być jednorazowa decyzja dotycząca tej sytuacji, a nie standardowa decyzja o pewnym uwspólnotowieniu długu - powiedział Krzysztof Szczerski.

Posłuchaj
22:02 PR1 2021_04_16-07-14-38_for_media.mp3 Krzysztof Szczerski: Polska i cała Europa potrzebują nadzwyczajnych środków finansowych (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Szczerski (Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej)

Data emisji: 16.04.2021

Godzina emisji: 7.15

IAR/koz