Gosiewska: z jednej strony mamy zapowiedź wycofania wojsk przez Rosję, z drugiej – wczoraj zginął kolejny ukraiński żołnierz

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 08:49
- Od początku roku było ponad 500 ataków i zginęło 30 żołnierzy. Połowa z nich została zabita przez snajperów - strzelano celowo, by pozbawić życia i sprowokować stronę ukraińską - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu.
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS)
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS)Foto: PR/Wojciech Kusiński

Wicemarszałek Sejmu przebywa obecnie na Ukrainie, gdzie odwiedziła m.in. Donbas. Wicemarszałkowie Sejmów Polski i Litwy, Małgorzata Gosiewska i Paulius Saudargas, odwiedzili pozycje ukraińskiej armii w pobliżu linii rozdziału sił w Awdijiwce koło Doniecka. W środę 21 kwietnia polska delegacja wspólnie z litewskimi i ukraińskimi parlamentarzystami odwiedziła posterunek ukraińskiej armii w zniszczonej przez rosyjskie siły miejscowości Szyrokyne.

pap su-30 myśliwiec 1200.jpg
Amerykańskie media: zdjęcia satelitarne pokazują jeszcze większą koncentrację sił Rosji przy granicy z Ukrainą

Czytaj także:

Małgorzata Gosiewska odniosła się w krótkiej rozmowie do zapowiedzi wycofania rosyjskich wojsk z okolic granicy ukraińsko-rosyjskiej. Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu polecił w czwartek, by siły dwóch okręgów wojskowych, Południowego i Zachodniego, powróciły na miejsca stałej dyslokacji.

Czytaj również:

- Sytuacja wygląda tak, że z jednej strony jest zapowiedź (wyprowadzenia wojsk - red.), a z drugiej strony - wczoraj zginął ukraiński żołnierz, więc tak to wygląda w rzeczywistości - oceniła polityk.

- Od początku roku obserwujemy eskalację napięć. Od początku roku było ponad 500 ataków i zginęło 30 żołnierzy - powiedziała i przypomniała, że wojna w tym regionie toczy się już 7 lat. Zaznaczyła, że połowa ofiar śmiertelnych wśród mundurowych to ludzie, którzy zginęli w wyniku strzału snajperskiego. - Bardzo celowe starzały, by pozbawić życia i sprowokować stronę ukraińską - dodała.


Posłuchaj
03:37 _PR1_AAC 2021_04_23-08-15-11_for_media.mp3 Małgorzata Gosiewska o sytuacji na linii frontu w Donbasie na Ukrainie (Sygnały dnia/Jedynka)

 

  ***

  Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
  Prowadziła: Katarzyna Gójska
  Gość: Małgorzata Gosiewska (PiS)
  Data emisji: 23.04.2021
  Godzina emisji: 08.15

  st

  Czytaj także

  "To walka, napięcie rośnie". Wicemarszałek Sejmu o linii frontu w Donbasie

  Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 13:30
  - Dzisiaj prawdopodobnie zginął kolejny żołnierz ukraiński. W ostatnim miesiącu liczba ataków jest największa od początku konfliktu - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Gosiewska. Wicemarszałek Sejmu przebywa aktualnie z wizytą na Ukrainie.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Czasem widzimy ich twarze". Małgorzata Gosiewska wizytowała ukraińskich żołnierzy w Donbasie

  Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 20:45
  Wicemarszałkowie Sejmów Polski i Litwy, Małgorzata Gosiewska i Paulius Saudargas, wizytowali pozycje ukraińskiej armii w pobliżu linii rozdziału sił w Awdijiwce w pobliżu Doniecka.
  rozwiń zwiń