Adamczyk: koalicja ma się dobrze. Niezagrożone są projekty, na które czekają Polacy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 08:18
- Budujemy koalicję dla Polski w kontekście przyjęcia Krajowego Programu Odbudowy, jestem przekonany, że będzie ona bardzo duża - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Minister Zbigniew Ziobro, Solidarna Polska zgłosili zastrzeżenia do Krajowego Programu Odbudowy, ale to nie oznacza ich ostatecznej decyzji w parlamencie - powiedział gość audycji. - Budujemy koalicję dla Polski, w kontekście przyjęcia KPO, jestem przekonany, że będzie ona bardzo duża - dodał Andrzej Adamczyk.


Posłuchaj
19:28 PR1 2021_04_29-07-14-51_for_media.mp3 Andrzej Adamczyk: KPO jest szansą na odbicie (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- KPO szczególnie w sytuacji pocovidowej, dramatu nie tylko społecznego, ale i gospodarczego, jest szansą na odbicie, Polska musi z tej szansy skorzystać, nie ma innego wyjścia, nie ma innej drogi - stwierdził minister.

Polityk zapewnił, że "rząd ma się dobrze, koalicja ma się dobrze". Niezagrożone są projekty, na które Polacy czekają, niezagrożone są działania związane z walką z epidemią, projekty infrastrukturalne i ponad milion miejsc pracy w obszarze budownictwa drogowego - powiedział Adamczyk.

Inwestycje na wschodzie

Droga twitter - GDDKiA.jpg
28 mld złotych na budowę 100 obwodnic. Rząd przyjął uchwałę

Gość audycji był pytany o rozwój Polski B, wschodniej części kraju i realizowane tam budowy dróg. - Nie ma Polski B, Polska jest jedna, to podkreślam, będąc na Podlasiu, Podkarpaciu, w Zachodniopomorskiem, że Polska jest jedna. Kiedyś traktowano Polskę w kształcie dzielnicowym, jak nasi poprzednicy - w jednej części budujemy sieć nowoczesnych dróg, a Polska wschodnia musi zaczekać. Dzisiaj w Polsce wschodniej realizujemy 2 wielkie projekty drogowe - powiedział minister infrastruktury.

Wymienił budowę Via Carpatia, podkreślając, że za kilkadziesiąt dni oddany zostanie jej kolejny ważny odcinek. - Projektujemy też drogę od Lublina do Białegostoku - dodał. Jako drugi kluczowy projekt minister podał Via Baltica. - Oddawane są odcinki w tym roku, będą w 2022, a do 2023 będziemy mogli z niej skorzystać - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia
Prowadziła: Krzysztof Świątek
Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury)
Data emisji: 29.04.2021
Godzina emisji: 07:15

pg/kh

Czytaj także

Drugi etap przekopu Mierzei Wiślanej. Wkrótce podpisanie umowy na ważną inwestycję

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 08:33
Na przełomie marca i kwietnia zostanie prawdopodobnie podpisana umowa na przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg. W jej ramach wykonawca wybuduje też most w Nowakowie. To drugi etap budowy nowej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - podał Urząd Morski w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekop Mierzei Wiślanej. Na budowie wydobyto kilkanaście kilogramów bursztynu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 15:41
W związku z obecnie realizowanymi robotami budowlanymi związanymi z przekopem Mierzei Wiślanej wydobyto około 17 kg bursztynu - poinformowało w odpowiedzi na poselską interpelację Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horała o Funduszu Odbudowy: niepozyskanie tych środków będzie bardzo złe dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 08:15
- Staramy się przekonać koalicjantów, mamy jeszcze trochę czasu, ratyfikacji musimy dokonać przed końcem kwietnia - powiedział o głosowaniu ws. przyjęcia Funduszu Odbudowy przez Sejm w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest umowa na drugi etap budowy Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 14:32
Rozpoczął się drugi etap przekopu Mierzei Wiślanej. Prace związane z budową drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską wykona firma Budimex. Dziś podpisano umowę w tej sprawie.
rozwiń zwiń