Prof. Krasnodębski: zmienia się postawa Unii Europejskiej wobec Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 09:02
- To nie jest temat, który przebija się na pierwsze strony gazet czy mediów: że opozycja w Polsce chciała powstrzymać plan odbudowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.

Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie jest niezbędna do uruchomienia Funduszu Odbudowy po pandemii COVID-19. Za ustawą głosowało większość posłów klubu PiS (bez Solidarnej Polski), klub Lewicy, KP-PSL i koło Polska 2050. Klub KO się wstrzymał. 


Posłuchaj
21:39 [STUDIA]S4_(PCM) 7 maj 2021 08_14_53_for_media.mp3 Zdzisław Krasnodębski: to nie jest temat, który przebija się na pierwsze strony gazet czy mediów, że opozycja w Polsce chciała powstrzymać plan odbudowy (Jedynka/Sygnały dnia)- To pierwszy taki sygnał dosyć mocny płynący do posłów z innych grup politycznych: są takie oto sytuacje, w których polska opozycja ma zupełnie różne zdanie, a PO blokuje bardzo ważną decyzję - powiedział Zdzisław Krasnodębski.

fogiel radoslaw_8805 1200.jpg
Fogiel o poparciu Lewicy dla KPO: spodziewam się konsekwentnego głosowania również w Senacie

Gość Jedynki zauważył, że PO na forum PE czy w kontaktach z KE zawsze prezentuje stanowisko mainstreamowe. - Nie przypuszczam, żeby informowali, że zamierzają zatrzymać cały proces - powiedział Krasnodębski, podkreślając jednocześnie, że "ocena sytuacji w Polsce opiera się na dezinformacji".

- To nie jest temat, który przebija się na pierwsze strony gazet czy mediów, że opozycja w Polsce chciała powstrzymać plan odbudowy. Tego typu narracja burzyłaby misternie zbudowany, fałszywy wizerunek Polski - stwierdził europoseł.

Jego zdaniem, sytuacja z głosowaniem obala narrację o dyktaturze, monolicie władzy, antyunijności polskiego rządu i zmienia sposób, w jaki Polska jest postrzegana na forum europejskim.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadziłaKatarzyna Gójska

GośćZdzisław Krasnodębski  (eurodeputowany PiS)

Data emisji: 7.05.2021

Godzina emisji: 08.15

fc/kh

Czytaj także

Piotr Grzybowski: głosowanie nad Funduszem Odbudowy podzieliło PO i jej wyborców

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 19:10
- Sam Fundusz Obudowy jako element sporu politycznego został w miażdżący sposób dla przewodniczącego Budki oceniony przez wyborców PO, że powinien być poparty, czyli wbrew temu, co matka partia mówiła. Moim zdaniem dokonano czegoś absurdalnego - podzielono tę partię światopoglądowo - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski (Tygodnik "Niedziela"). Gościem "Debaty dnia" był także Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zandberg: Fundusz Odbudowy to zdobycie się przez elity europejskie na odwagę

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 07:50
- Europa potrzebuje dużych, wspólnych, publicznych inwestycji. Uprzedzenia wobec ich sprawczej roli powoli trafią do lamusa - mówił na antenie Polskiego Radia 24 lider partii Razem Adrian Zandberg, komentując przyjęcie przez Sejm ustawy, która wyraża zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.
rozwiń zwiń