Fogiel o poparciu Lewicy dla KPO: spodziewam się konsekwentnego głosowania również w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 08:12
- To umowa dotycząca poparcia i procesu ratyfikacji decyzji o zasobach własnych UE, więc tak, oczywiście, spodziewam się również konsekwentnego głosowania w Senacie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, o spodziewanej decyzji senatorów Lewicy ws. Krajowego Planu Odbudowy.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
22:58 PR1_SD_2021_05_07-07-15-00_for_media.mp3 Radosław Fogiel: spodziewam się konsekwentnego głosowania Lewicy w Senacie i także jeżeli ustawa wróci do Sejmu (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Gość Sygnałów Dnia został zapytany o to, czy "opadł już kurz" po głosowaniu ws. ratyfikacji ustawy o zasobach własnych UE. - Po stronie opozycyjnej walki wrą w najlepsze, to nie jest problem Zjednoczonej Prawicy - ocenił polityk PiS.

mid-21504519-2.jpg
"Przeważyły układanki polityczne". Łukasz Jankowski o stanowisku PO ws. Funduszu Odbudowy

Radosław Fogiel mówił także o zakresie porozumienia z Lewicą, dodając, że obowiązuje ono także w Senacie. - Spodziewam się konsekwentnego głosowania Lewicy w Senacie i jeżeli ustawa wróci do Sejmu, bo Senat jednak postanowi jakieś wątpliwe konstytucyjnie poprawki w niej umieścić, również ponownie w Sejmie - podkreślił wicerzecznik PiS. 

Rozdźwięk w Zjednoczonej Prawicy

Jak mówił, w Zjednoczonej Prawicy w sprawie tego głosowania doszło "do rozdźwięku".

- Jako PiS swoje stanowisko przedstawialiśmy, trzymamy się go, naszej opinii nie zmieniamy, najważniejsze, że ratyfikacja ustawy o zasobach własnych UE znalazła większość i dzięki temu będzie można uruchomić instrumenty finansowe, które przyniosą Polsce 770 mld zł - wyjaśnił.


pendolino warszawa 1200.jpg
Krajowy Plan Odbudowy zapewni Polsce miliardy unijnych pieniędzy. Zobacz, jak zostaną podzielone

- Liderzy Zjednoczonej Prawicy regularnie rozmawiają (…), najważniejsze, żeby wszystkie ugrupowania tworzące ZP ciągle podtrzymywały tę deklarację, która ostatnio jasno padła, że chcą współpracować, razem realizować program, by ciężko pracować nad ustawami, zmianami, reformami, a nie zajmować się same sobą - zaznaczył gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Radosław Fogiel (PiS)

Data emisji: 07.05.2021

Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

Buda o KPO: każdy parlamentarzysta, który będzie przeciw, ma ogromny problem

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 08:10
- Myślę, że na Wikipedii będzie można przeczytać, że dany parlamentarzysta był przeciwko KPO - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Politycznym beneficjentem jest Lewica". Politolog o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 09:17
- Lewica wyszła z cienia PO, może kreować strategię i kierunek rozwoju. To było widać w wystąpieniu Adriana Zandberga, który dziękował PSL i Polsce 2050 za poparcie dla Funduszu Odbudowy. To może ułatwić w przyszłości ewentualne wspólne tworzenie rządu, do którego te ugrupowania doproszą PO - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki.
rozwiń zwiń