Stanisław Karczewski: Tusk powiedział, że ustawę ratyfikacyjną można głosować kilkakrotnie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 09:11
- Najpierw można głosować przeciwko, a kiedy obali się rząd PiS i przejmie władzę, to można tę ustawę przyjąć - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS.

Stanisław Karczewski mówił, że w czwartek w Senacie zakończyła się pierwsza część posiedzenia dotycząca ustawy ws. ratyfikacji ustawy o zasobach własnych UE, ponieważ została ogłoszona przerwa do 27 maja.

TT Marlena Maląg 1200.jpg
Maląg: nie przewidujemy wprowadzenia kryterium dochodowego w programie 500 plus

- A przecież dziś mamy cały dzień i ten dzień mógł być przeznaczony na bardzo głęboką poszerzoną debatę, dziś mogła komisja bardzo długo debatować, mogliśmy potem mieć posiedzenie plenarne, na którym również każdy mógł wyrazić swoją opinię i dziś mogliśmy podjąć decyzję - stwierdził senator PiS.


Posłuchaj
20:33 [STUDIA]S4_(PCM) 14 maj 2021 08_14_46_for_media.mp3 Stanisław Karczewski: PO zaplątała się sama, niektórzy używają określenia "zakiwała" (Sygnały dnia/Jedynka)

Polityk dodał, że bardzo żałuje, iż marszałek Tomasz Grodzki nie zdecydował się na procedowanie w dniu dzisiejszym tej ustawy. - Marszałek powiedział, że jest tak obszerne posiedzenie, bardzo dużo punktów, bogaty porządek obrad i to uniemożliwia nam debatowanie. Po prostu kłamał - ocenił gość radiowej Jedynki.

en sasin 1200.jpg
Nowy Polski Ład w sobotę. Sasin: czas głośno powiedzieć, jakie mamy plany na okres po pandemii

Dyrektywa z Brukseli

Senator PiS przypomniał, że zapowiedź weta podczas negocjacji środków unijnych spowodowała, że Polska uzyskała olbrzymie środki, na które czekają Polki i Polacy. - Dlatego niezwykle dziwię się, że pan marszałek ogłosił przerwę aż do 27 maja - stwierdził.

Karczewski mówił ponadto, że przesunięcie terminu obrad Senatu postrzega jako problem wewnętrzny PO. - Przypomnijmy, że to Donald Tusk powiedział, że ustawę ratyfikacyjną można głosować kilkakrotnie i najpierw można głosować przeciwko, a kiedy obali się rząd PiS i przejmie władzę, to można tę ustawę przyjąć - przypomniał.

- To była dyrektywa płynąca z Brukseli wskazująca na to, że PO zaplątała się sama. Niektórzy używają określenia "zakiwała". I tak praktycznie jest - dodał.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadziła: Katarzyna Gójska

Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)

Data emisji: 14.05.2020 

Godzina emisji: 8.15

pkur

Czytaj także

Fogiel o poparciu Lewicy dla KPO: spodziewam się konsekwentnego głosowania również w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 08:12
- To umowa dotycząca poparcia i procesu ratyfikacji decyzji o zasobach własnych UE, więc tak, oczywiście, spodziewam się również konsekwentnego głosowania w Senacie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, o spodziewanej decyzji senatorów Lewicy ws. Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milewski: Grodzki jest personifikacją zagubienia PO

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 18:12
- Oczekiwanie na cokolwiek jest czysto politycznym ruchem zagubionej PO, a personifikacją tego zagubienia jest Grodzki - mówił w Polskim Radiu 24 Daniel Milewski z PiS o decyzji PO ws. opóźnienia ratyfikacji Funduszu Odbudowy.
rozwiń zwiń