"Widzę duże szanse dla swojego województwa". Ewa Leniart o Polskim Ładzie i rozwoju Podkarpacia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:27
- Bez wątpienia widzę duże szanse dla swojego województwa, przede wszystkim w tym, że jesteśmy regionem, w którym dużo osób otrzymuje ciągle pensję minimalną. W związku z tym dla mieszkańców Podkarpacia zmiana podatkowa będzie bardzo korzystna - tak o programie Polski Ład mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, kandydatka na prezydenta Rzeszowa.

Gość "Sygnałów Dnia" odniosła się do propozycji dla młodych, zawartej w zaprezentowanym w sobotę przez Zjednoczoną Prawicę programie Polski Ład.

ewa leniart pap 1200 .jpg
Ewa Leniart: Polacy mają samorządność we krwi

- Wszystkie działania rządu, które są prorozwojowe, a za takie przyjmujemy m.in. Polski Ład, są na tyle atrakcyjne, że młodzi ludzie zostaną w Rzeszowie i na Podkarpaciu - powiedziała Ewa Leniart.

Czytaj także:

Kandydatka na prezydenta Rzeszowa na antenie radiowej Jedynki przyznała, że stawia na edukację.

- Zakładamy, że dobre szkoły średnie i możliwość dalszej edukacji w szkołach wyższych, których potencjał nieustannie budujemy, sprawi, że staniemy się regionem atrakcyjnym dla młodych ludzi - stwierdziła.

Ewa Leniart wspomniała także o inwestycjach. Jej zdaniem, atutem do przyciągnięcia inwestorów jest położenie geograficzne.

- Rzeszów leży na przecięciu się szlaków komunikacyjnych. Położenie geograficzne, jak również fakt posiadania lotniska międzynarodowego daje nam bardzo duże możliwości rozwojowe. Właśnie z uwagi na to przyciągamy inwestorów - powiedziała wojewoda podkarpacki.

Zaznaczyła, że województwo cały czas się rozwija.

- Każdy, kto przyjeżdża do Rzeszowa i na Podkarpacie, widzi region, który intensywnie inwestuje w swój rozwój. Widzimy to poprzez działania rządu, które służą nie tylko młodym ludziom, ale także troszczymy się o seniorów - dodała Ewa Leniart.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:35 [STUDIA]S4_(PCM) 17 maj 2021 08_14_55.mp3 Ewa Leniart: widzę duże szanse dla swojego województwa (Sygnały dnia/Jedynka)
 
. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Ewa Leniart (wojewoda podkarpacki, kandydatka na prezydenta Rzeszowa)
Data emisji: 17.05.2021
Godzina emisji: 08.15

Czytaj także

Wybory prezydenckie w Rzeszowie przesunięte na czerwiec. Jest projekt rozporządzenia

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 19:10
Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają zostać przesunięta na 13 czerwca - wynika z projektu rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego, który został opublikowany w poniedziałek przez Rządowe Centrum Legislacji. Pierwotnie głosowanie miało się odbyć 9 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy termin wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Premier podjął decyzję

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 18:13
Rzecznik rządu przekazał, że "premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zmianie terminu wyborów przedterminowych i uzupełniających w samorządach". Mają one się odbyć 13 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenta Rzeszowa przesunięte. Opublikowano rozporządzenie w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 22:27
Rozporządzenia premiera dotyczące przesunięcia na 13 czerwca przedterminowych wyborów prezydenta Rzeszowa oraz wójtów i burmistrzów w 10 innych miejscowościach zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw.
rozwiń zwiń