Waldemar Buda: powinniśmy dokonać ratyfikacji Funduszu Odbudowy bez żadnych dodatków

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 08:15
- Uważam, że tak, jak każdy kraj europejski, powinniśmy dokonać ratyfikacji bez żadnych dodatków - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Buda wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

W czwartek Senat wznowi obrady. Wyższa izba parlamentu zajmie się procesem ratyfikacyjnym Funduszu Odbudowy. Senatorowie chcą wprowadzić preambułę do tej ustawy. Do sprawy odniósł się gość "Sygnałów Dnia" Waldemar Buda.

Marek Zagórski free 1200 kancelaria premiera twitter.jpg
"Ponad 40 miliardów złotych na cyfryzację". Marek Zagórski o funduszach unijnych

-  Sama preambuła jest czymś nowym i jest sporym zagrożeniem, z punktu widzenia prawidłowości przeprowadzenia procesu ratyfikacyjnego - powiedział  wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Gość "Sygnałów Dnia" poinformował, że większość krajów UE przyjęła już ratyfikację.

- Na ten moment mamy 24 kraje, które dokonały ratyfikacji i żadne nie dodały preambuły - oznajmił.

Czytaj także:

Waldemar Buda przyznał, że jego zdaniem  Polska, "tak, jak każdy kraj europejski, powinna dokonać ratyfikacji bez żadnych dodatków".

Gość Programu 1 Polskiego Radia mówił także o kopalni Turów.  Jego zdaniem "sprawa Turowa nie napawa optymizmem".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

Posłuchaj
20:05 [STUDIA]S4_(PCM) 27 maj 2021 08_15_25_for_media.mp3 Waldemar Buda: powinniśmy dokonać ratyfikacji Funduszu Odbudowy bez żadnych dodatków (Sygnały dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Waldemar Buda (wiceminister funduszy i polityki regionalnej)

Data emisji: 27.05.2021

Godzina emisji: 8:15

bf

Czytaj także

"Będę przekonywał, aby nie modyfikować ustawy ratyfikacyjnej". Buda o spotkaniu z Grodzkim

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:53
- Mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, gdzie będziemy musieli cały proces ratyfikacyjny poprowadzić na nowo, bo to nas będzie stawiało w złym świetle w UE. Nie dziwię się, że europosłowie PO występują z partii, jak widzą, co się dzieje ws. Planu Odbudowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Preteksty, które daje na tacy opozycja". Prof. Jabłoński o apelach ws. kontroli Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 11:21
- Wielcy tego świata, Europy, widząc, że Polska staje się graczem, z którym trzeba się liczyć, wykorzystują opozycję przeciwko rządzącym i nie muszą ujawniać swoich intencji, nie muszą mówić, że to jest ciężka walka o interesy i jest to forma nacisku na Polskę - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i politolog z KUL. - Tak było z wymiarem sprawiedliwości, tak jest teraz z obawami dotyczącymi kontroli sposobu wydatkowania środków unijnych - to tylko preteksty, które niejako daje im na tacy nasza opozycja - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izba Literacka, czyli preambuła Grodzkiego. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 17:47
Czy ustawa, która ma przynieść Polsce 770 miliardów złotych może mieć tylko dwa zdania? Czy narodu, który wydał z siebie Mickiewicza, Słowackiego, Norwida i Krasińskiego nie stać, by dopisać do ustawy esej albo sonet?
rozwiń zwiń