Szef KPRM: od czerwca to szczepionki będą czekać na pacjentów, a nie odwrotnie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 07:48
- Dostawy szczepionek w czerwcu są tak zaplanowane, że to szczepionki będą czekać na pacjentów, a nie pacjenci na szczepionki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Rada Medyczna przy premierze rekomenduje rozpoczęcie szczepień przeciw COVID-19 u dzieci, które ukończyły 12. rok życia. W ubiegły piątek Europejska Agencja Leków zatwierdziła wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki firmy Pfizer na grupę nastolatków od 12 do 15 lat.

szczepienie dziecko free shutterstock 1200.jpg
Szczepienia dzieci 12+. Rada Medyczna rekomenduje konkretny preparat

Michał Dworczyk w Polskim Radiu zaznaczył, że "dziś razem z ministrami Adamem Niedzielskim i Przemysławem Czarnkiem przekażemy informacje ws. szczepień dzieci od 12. roku życia". - Posiadamy rekomendacje do szczepień dzieci preparatem firmy Pfizer, jednak naszym priorytetem jest szczepienie osób, które mają powyżej 60 lat. Odsetek zaszczepionych osób powyżej 70. roku życia wynosi obecnie ok. 76 proc., w grupie 60-69 lat - 65 proc., czyli to nie jest mało, ale chcielibyśmy, aby te liczby były wyższe  - powiedział szef KPRM.

Posłuchaj
19:33 PR1 2021_06_01-07-15-07_for_media.mp3 Michał Dworczyk: od czerwca to szczepionki będą czekać na pacjentów, a nie pacjenci na szczepionki (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość Programu 1 Polskiego Radia przyznał, że "zmniejszenie liczby zachorowań, luzowanie obostrzeń, ładna pogoda - to wszystko jest powodem tego, że część osób zapomina o pandemii i spada mobilizacja do szczepień". - Jednak każdego dnia przypominamy o szczepieniach. Dostawy szczepionek w czerwcu są tak zaplanowane, że można będzie powiedzieć, iż to szczepionki czekają na pacjentów, a nie pacjenci na szczepionki - dodał polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)

Data emisji: 01.06.2021

Godzina emisji: 07.15

dn

Czytaj także

Szef MF o kontrowersjach wokół AstraZeneki: brudna walka, i polityczna, i biznesowa

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 08:16
- Rynki ufają produktowi AstraZeneki, myślę, że to wyłącznie brudna walka, i polityczna, i biznesowa. To są ogromne pieniądze - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń