"Liczy się to, co zrobi wyborca". Kandydatka PiS na prezydenta Rzeszowa o sondażach

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 08:47
- Bardzo sobie cenię sondaże wyborcze, one mają duże znaczenie. Motywują albo demotywują do pracy kampanijnej kandydatów. Natomiast najbardziej liczy się to, co zrobi wyborca w dniu wyborów i myślę, że ten sondaż będziemy znali 13 czerwca po godz. 21.00 - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia ubiegająca się o fotel prezydenta Rzeszowa Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Ewa Leniart stwierdziła, że "próba wtłoczenia wyborów lokalnych, wyborów na urząd miasta wojewódzkiego w politykę ogólnopolską trwa praktycznie od pierwszych dni kampanii. - Ta presja jest odczuwana przeze mnie, myślę, że przez pozostałych kandydatów także, ale dla mnie niezmiennie najważniejszy jest Rzeszów i mieszkańcy - zaznaczyła wojewoda podkarpacki.

PAP Jarosław Kaczyński i Ewa Leniart 1200.jpg
"Wierzę, że zwycięży". Radosław Fogiel o kandydaturze Ewy Leniart na prezydenta Rzeszowa

Gość radiowej Jedynki mówiła ponadto, jakie zmiany chce wprowadzić w Rzeszowie. - Trzy filary, które na początku zgłosiłam dla przyszłości miasta, czyli kwestia zielonego ładu, płynnej komunikacji oraz wprowadzenia pewnych elementów gwarantujących rozwój kultury, ale także stworzenie dobrej infrastruktury dla rozwoju sportu i rekreacji, zostały mocno rozbudowane - zapewniła.


Posłuchaj
15:46 Jedynka/SD E.Leniart 9.06.2021.mp3 "Najbardziej liczy się to, co zrobi wyborca 13 czerwca". Kandydatka PiS na prezydenta Rzeszowa o sondażach (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Ład przestrzenny

Ewa Leniart podkreśliła, że "jest cały szereg działań, który proponuje mieszkańcom miasta jako konkretne rozwiązania". - Poczynając od stworzenia Rzeszowskiego Parku Centralnego, by uchronić jeden z brzegów Wisłoka, które poprzedni prezydent zdecydował się zabudować - tłumaczyła.

Zapytana o walkę z dziką deweloperką w Rzeszowie, mówiła, że "jeśli chodzi o wprowadzenie ładu urbanistycznego, mój pomysł zakłada powołanie osoby, która będzie pełniła funkcję architekta miasta, aby zintensyfikować działania w celu tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego".

W rozmowie więcej na temat wyborów w Rzeszowie. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyGrzegorz Jankowski

Gość: Ewa Leniart (wojewoda podkarpacki, kandydatka PiS na prezydenta Rzeszowa)

Data emisji: 9.06.2021

Godzina emisji: 8.15

pkur

Czytaj także

"To test spójności rządzącej koalicji". Publicysta o wyborach na prezydenta Rzeszowa

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:15
- Jeśli Prawo i Sprawiedliwość podporządkuje się w tak istotnej kwestii mniejszemu koalicjantowi, to pokaże, że to ogon kreci psem. (…) Nagle to Zbigniew Ziobro wyznaczałby istotne tematy koalicyjne, a PiS musiałoby się do tego dostosować. Na to Jarosław Kaczyński nie może sobie pozwolić - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Leniart z poparciem Podkarpackiej Rady Regionalnej PiS

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 13:30
Podkarpacka Rada Regionalna Prawa i Sprawiedliwości poparła kandydaturę Ewy Leniart w przedterminowych wyborach prezydenckich w Rzeszowie. Stanowisko zostało przyjęte jednomyślnie. Teraz zostanie przekazane władzom centralnym ugrupowania - komitetowi politycznemu.
rozwiń zwiń