Leepeck śpiewa o marzeniach. "Potok słów, myśli i dużo słów"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:11
- To jest piosenka o byciu sobą i dążeniu do tego, aby zrozumieć, co dla nas w życiu jest ważne i żeby nie przejmować się tym, co myślą inni - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym utworze Leepeck. Czy singiel "Alicja", w którym pojawiła się gościnnie Natalia Przybysz, jest zapowiedzią nowego krążka Piotra Lipki?
Leepeck
LeepeckFoto: Gabi Orłowska/mat. prasowy

krzysztof jaworski harlem 1200.jpg
Harlem pracuje nad nowym krążkiem. Jaworski: to będzie bardzo poważna zaczarowana płyta
Posłuchaj
11:16 2021_06_10 13_24_09_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Alicja" jest też singlem o dążeniu do samorozwoju, zaś akceptacja dotyczy samego siebie i tego kim się jest oraz kim chciałoby się być (Muzyczna Jedynka)

"Alicja" to piosenka o marzeniach, ale także muzyczna opowieść o tolerancji, wolności i akceptacji. - Każdy może ją odebrać, jak chce. W opisie napisałem, że dla mnie jest to utwór o takich naiwnych marzeniach, które są nam potrzebne, nawet jak wiadomo, że nie można ich spełnić. Życie dzięki nim jest ciekawsze i przyjemniejsze - twierdzi Leepeck.

Gość Jedynki przyznaje, że "Alicja" jest też singlem o dążeniu do samorozwoju, zaś akceptacja dotyczy samego siebie i tego kim się jest oraz kim chciałoby się być. - W szerszym rozumieniu pomyślałem sobie, że każdy może być sobą i nie powinniśmy piętnować ludzi z tego powodu, że są tacy, a nie inni. Każdy rodzi się inny i ma prawo do tego, żeby myśleć różne rzeczy - słyszymy.

Źródło: Agora Muzyka/Leepeck feat. Natalia Przybysz, "Alicja"

Taki, jak Bob Dylan

Jeden z internautów zauważył, że takiego numeru nie powstydziłby się nawet… Bob Dylan. - W tej piosence jest bardzo dużo tekstu oraz potoku słów i myśli. Dylan, oczywiście nie porównując się w żaden sposób do niego, charakteryzował się tym, że jego piosenki miały po kilkadziesiąt zwrotek i mnóstwo tekstu. Ten utwór właśnie pod tym względem jest trochę wyjątkowy, bo inne na mojej płycie są bardziej "piosenkowe" - mówi Leepeck.

Jak dowiadujemy się, premiera albumu Leepecka planowana jest na drugą połowę 2021 roku.

Gościnnie Natalia Przybysz

W utworze "Alicja" gościnnie wystąpiła Natalia Przybysz. Można jednak odnieść wrażenie, że jej udział w tym singlu jest… znikomy.

- Z mojej perspektywy taki nie jest, ponieważ wnosi bardzo wiele, jeżeli chodzi o aranż i budowę piosenki. To jest tak, jak ludzie czasami mówią, że basu prawie nikt nie słyszy, a później okazuje się, że bez tego basu wszystko pada. Tutaj jest trochę w tę stronę, że Natalia Przybysz oczywiście robi tło, ale gdyby odjąć to tło i puścić bez niego, nagle brakowałoby bardzo wiele i ten kawałek byłby bardziej ubogi - uważa Leepeck.

Piosenkarz dopowiada, że Natalia Przybysz m.in. wymyśliła partię wokalną, która jest dość rozbudowana.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Piotr Lipka "Leepeck" (kompozytor, autor tekstów, wokalista)

Data emisji: 10.06.2021

Godzina emisji: 13.24

DS

Czytaj także

Sławomir Łosowski: na nowym albumie znajdą się premierowe utwory

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 19:50
- Mam nadzieję, że pod koniec tego roku lub na samym początku przyszłego wyjdzie nasz nowy album głównie z premierowymi utworami. (...) Być może znajdą się remiksy starych piosenek, ale głównie to będą nowe kompozycje - mówił w "Muzycznej Jedynce" Sławomir Łosowski, lider zespołu Kombi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piszę o tym, co aktualnie przeżywam". Sidney Polak o swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 17:03
Sidney Polak niedawno wydał swoją trzecią solową płytę, którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie. Artysta na antenie radiowej Jedynki opowiedział o swojej twórczości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lena Piękniewska: naszym obowiązkiem jest poznanie losów tych bohaterów

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 16:47
- Mam takie momenty, że nie jestem nawet w stanie zaśpiewać piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o albumie "Coś przyjdzie: miłość lub wojna" Lena Piękniewska. Utwory z tej płyty powstały do tekstów napisanych w trakcie wojny przez żydowskie dzieci, m.in. przez Abramka Koplowicza i Jankę Heszeles. O jakich przeżyciach opowiadają?
rozwiń zwiń