"Dobre rozmowy, ogromna chęć współpracy". Soboń o porozumieniu PiS-Kukiz'15

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 08:45
- Paweł Kukiz ma szansę z polityka, który stara się "poruszać sumienia", stać się politykiem faktycznie realizującym swoje postulaty - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński i lider Kukiz'15 przedstawią na wspólnej konferencji prasowej szczegóły porozumienia programowego, które dotyczy wzajemnego wspierania ustaw, a także głosowań w Sejmie w kluczowych sprawach. 

Wspólna konferencja to efekt wielomiesięcznych rozmów, które prowadzili liderzy obu formacji, i podpisanego po nich 31 maja porozumienia ws. współpracy programowej PiS oraz Kukiz'15. 

twitter jarosław kaczyński 663.jpg
"Jarosław Kaczyński cały czas ma moc przyciągania". Dr Krzysztof Karnkowski o współpracy PiS z Pawłem Kukizem

Do porozumienia ugrupowań odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia Artur Soboń. Wiceminister aktywów państwowych zaznaczył, że lider Kukiz'15 jest "wytrwały w głoszeniu swoich postulatów programowych".

- To jest moment, kiedy Paweł Kukiz ma szansę z polityka, który stara się - ja sam mówi - "poruszać sumienia", stać się politykiem faktycznie realizującym swoje postulaty - powiedział. - Gość "Sygnałów dnia" dodał, że "jeśli Kukiz teraz skapituluje z możliwości realizacji swojego programu, to nie będzie mógł spojrzeć w lustro". 

Posłuchaj
18:55 S4_PCM_20210614061454(12728) (online-audio-converter.com).mp3 Artur Soboń o porozumieniu PiS-Kukiz'15 ("Sygnały dnia"/Jedynka)

Pytany o rozmowy parlamentarzystów PiS i Kukiz'15 Soboń zapewnił, że "były to dobre rozmowy". - Chęć współpracy jest ogromna i udało się ustalić projekty, które Prawo i Sprawiedliwość postawi na swoim sztandarze - powiedział wiceminister.

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Henryk Szrubarz

Gość: Artur Soboń (wiceminister infrastruktury)

Data emisji: 14.06.2021

Godzina emisji: 08.15

Czytaj także

Rzecznik PiS: wspólnie z Kukiz'15 chcemy wyeliminować korupcję z życia publicznego

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 08:31
- Wyeliminowanie korupcji z życia publicznego to sprawa, która łączy nas z Kukiz'15 stąd wspólny projekt złożony w Sejmie - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska. Wyraziła nadzieję, że efektem rozmów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Pawłem Kukizem będą kolejne inicjatywy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu: w czerwcu chcemy przedstawić szczegóły porozumienia z Pawłem Kukizem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 10:44
- W czerwcu chcemy przedstawić szczegóły porozumienia z Pawłem Kukizem, to ma być wspólne wydarzenie - mówił rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, z Pawłem Kukizem chcielibyśmy współpracować, jeżeli chodzi o kwestie programowe i realizację poszczególnych ustaw.
rozwiń zwiń