"Najważniejsza jest pomoc dla przedsiębiorców". Waldemar Buda o pierwszych programach Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 08:12
- Sukcesywnie Komisja Europejska zatwierdza plany odbudowy, liczę na to, że w najbliższym czasie i nasz będzie zatwierdzony - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Buda wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

- Chcielibyśmy, żeby w tym roku te środki w pierwszym kroku popłynęły do przedsiębiorców, ta potrzeba jest największa - powiedział gość "Sygnałów dnia".

Jak zaznaczył Waldemar Buda, pierwsze programy, zaplanowano do realizacji jeszcze w tym roku. - Jak to będzie III kwartał, będzie świetnie, jeśli IV kwartał, też będzie dobrze - wyjaśnił.


Posłuchaj
15:05 PR1_SD_2021_06_23-07-15-00_for_media.mp3 Waldemar Buda: wszystko, co będzie możliwe, będziemy starali się zrobić w pierwszym kroku (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

- Sukcesywnie Komisja Europejska zatwierdza plany odbudowy, liczę na to, że w najbliższym czasie i nasz będzie zatwierdzony i wydana ostateczna decyzja w tej sprawie - stwierdził wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Jak dodał, nie ma co do tego wątpliwości. - Wszystkie zadania mamy uzgodnione, dopingujemy, żeby stało się to jak najszybciej - powiedział.

krajowy plan odbudowy 1200.jpg
MFiPR: regiony będą zaangażowane we wdrażanie Krajowego Planu Odbudowy

100 dni

- Wszystko, co będzie możliwe, będziemy starali się zrobić w pierwszym kroku, w tym roku i w 100 dni, które zostały wyznaczone jako taki zadaniowy czas, tego będziemy się trzymali - powiedział Waldemar Buda.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Waldemar Buda (wiceminister funduszy i polityki regionalnej)

Data emisji: 23.06.2021

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

"Preteksty, które daje na tacy opozycja". Prof. Jabłoński o apelach ws. kontroli Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 11:21
- Wielcy tego świata, Europy, widząc, że Polska staje się graczem, z którym trzeba się liczyć, wykorzystują opozycję przeciwko rządzącym i nie muszą ujawniać swoich intencji, nie muszą mówić, że to jest ciężka walka o interesy i jest to forma nacisku na Polskę - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog i politolog z KUL. - Tak było z wymiarem sprawiedliwości, tak jest teraz z obawami dotyczącymi kontroli sposobu wydatkowania środków unijnych - to tylko preteksty, które niejako daje im na tacy nasza opozycja - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: mam nadzieję, że środki z Funduszu Odbudowy pozwolą zrealizować wielkie projekty inwestycyjne

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 21:22
Prezydent Andrzej Duda wyraził w poniedziałek nadzieję, że środki z unijnego Funduszu Odbudowy pozwolą nie tylko wyjść z kryzysu, ale też zrealizować wielkie projekty inwestycyjne. - To jest niezwykły impuls finansowy dla rozwoju - powiedział.
rozwiń zwiń