"Jest kilku kandydatów na liderów opozycji". Paweł Poncyljusz o ewentualnym powrocie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 09:11
- Donald Tusk absolutnie wzmocni opozycję. Dzisiaj jest kilku kandydatów na liderów, a jest potrzebny jeden, który to wszystko skonsoliduje - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Poncyljusz, wiceszef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.
Paweł Poncyljusz
Paweł PoncyljuszFoto: Polskie Radio

W środę miał zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej, na którym Donald Tusk miał stać się pełniącym obowiązki przewodniczącego tejże partii. Tak się jednak nie stało. Informację o powrocie Tuska przekazywały tygodnik "Polityka" i "Gazeta Wyborcza". Do tych doniesień w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki odniósł się Paweł Poncyljusz. Gość "Sygnałów dnia" po odpowiedź na pytanie, dlaczego zarząd PO się nie zebrał, odesłał do Borysa Budki.


Posłuchaj
15:29 Jedynka-24-06-2021-sygnały-dnia-poncyliusz.mp3 Paweł Poncyljusz: powrót Donalda Tuska wzmocniłby opozycję (Sygnały dnia/Jedynka)

 

 - Nie wiem - stwierdził wiceszef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. - Wczoraj głosowaliśmy w okolicach północy. To też mogło spowodować, że zarząd krajowy się nie spotkał - wytłumaczył. - Wiem, że członkowie zarządu się spotkali m.in. kibicując polskiej drużynie - dodał Paweł Poncyljusz.

Donald Tusk free 1200.jpg
"Sprawdza realne poparcie dla siebie". Hołdyńska o ewentualnym powrocie Tuska do polskiej polityki

Wiceszef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej na pytanie, czy Donald Tusk wróci do polityki krajowej, odparł, że nie wie. - Nie rozmawiałem z Donaldem Tuskiem na temat jego powrotu - oznajmił. Przyznał, że w kuluarach coraz częściej mówi się o powrocie byłego premiera do Polski.

- Słyszę wiele relacji osób, które twierdzą, że rozmawiały z Donaldem Tuskiem, i że to jest potwierdzone - powiedział Paweł Poncyljusz. Ja czekam na fakty - dodał.

Czytaj także:

Gość Krzysztofa Świątka przypomniał inne powroty do polityki. Stwierdził, że "tego typu powroty, w ostatnich 30 latach, nie do końca dały założony efekt".

Zdaniem wiceszefa Koalicji Obywatelskiej Tusk "wzmocni opozycję". - Dzisiaj jest kilku kandydatów na liderów, a jest potrzebny jeden, który to wszystko skonsoliduje - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Krzysztof Świątek

Gość: Paweł Poncyljusz (poseł Koalicji Obywatelskiej)

Data emisji: 24.06.2021 

Godzina emisji: 8.15

bf

Czytaj także

Sprawa uchylenia immunitetu Grodzkiemu. Jankowski: to kłopotliwe dla samych senatorów KO

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 11:39
- Sytuacja Tomasza Grodzkiego staje się kłopotliwa dla samych senatorów Koalicji Obywatelskiej, bo jak długo można odwlekać posiedzenie komisji senackiej. Marszałek coraz bardziej boi się tych spraw. Gdyby to były wyssane z palca spekulacje, to pewnie szybko by je przeciął - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski, dziennikarz Radia Wnet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Wójcik: KO ma trzecią pozycję, ale z pudła może spaść

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 17:50
- Trudno powiedzieć, co Budka ustali z Tuskiem, każdy inną rolę gra w tym scenariuszu, trudno mi przewidywać, co się może stać - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera. - Dzisiaj sytuacja KO w sondażach jest bardzo trudna, można powiedzieć, że KO dołuje. Ma silną, trzecią pozycję, ale z pudła mogą spaść - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Konarski o ewentualnym powrocie Donalda Tuska: silny przywódca byłby w stanie ich zjednoczyć

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 09:24
- Po wyjeździe premiera Donalda Tuska do struktur europejskich Platforma nie radzi sobie z przywództwem, ale także i z programem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog, rektor akademii Vistula.
rozwiń zwiń