"Nie wykluczałbym podpisania wspólnej deklaracji". Stanisław Karczewski o Partii Republikańskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 08:05
- Propozycję pana Adama Bielana oceniam jako niezwykle ciekawą, która nas, Zjednoczoną Prawicę, będzie wzmacniać - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator Prawa i Sprawiedliwości.  - Nie wykluczałbym podpisania wspólnej deklaracji przez Adama Bielana i jego partię - dodał.
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski
Marszałek Senatu Stanisław KarczewskiFoto: PR/Wojciech Kusiński

W audycji "Sygnały dnia", były marszałek wyższej izby parlamentu odniósł się do ogłoszonej w minioną niedzielę nowej partii Adama Bielana.

- Propozycję pana Adama Bielana oceniam jako niezwykle ciekawą, która nas, Zjednoczoną Prawicę, będzie wzmacniać - powiedział Stanisław Karczewski.

Marcin Porzucek 1200_.jpg
"Myślę, że wzmocni Zjednoczoną Prawicę". Marcin Porzucek o Partii Republikańskiej

Powstanie Partii Republikańskiej jest pokłosiem wewnętrznego konfliktu w Porozumieniu między Adamem Bielanem a Jarosławem Gowinem. W radiowej Jedynce gość Katarzyny Gójskiej stwierdził, że "miejsce w Zjednoczonej Prawicy jest dla wielu podmiotów politycznych". Dodał, że w ocenie wielu komentatorów Partia Republikańska jest to partia, która będzie wypychać Porozumienie z Zjednoczonej Prawicy.

Czytaj także:

Senator Prawa i Sprawiedliwości zapytany o podpisanie umowy programowej między największą partią rządzącą a Adamem Bielanem stwierdził, że "w tej chwili nie mamy takich planów".

. .

- Nie wykluczałbym podpisania wspólnej deklaracji przez Adama Bielana i jego partię. To jest przewidywalny ruch - możliwy - oznajmił.

Stanisław Karczewski zapowiedział, że obecnie Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do kongresu, który zaplanowany jest na 3 lipca.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:12 [STUDIA]S4_(PCM) 25 czerwiec 2021 07_14_55_for_media.mp3 Stanisław Karczewski: propozycję Adama Bielana oceniam jako niezwykle ciekawą (Sygnały dnia/Jedynka)

 

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)
Data emisji: 25.06.2021
Godzina emisji: 07.15

bf

Czytaj także

"Nie jest dobrze z jego zdrowiem". Bender o pierwszej od objęcia urzędu konferencji Bidena

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 15:20
- Konferencja Joe Bidena odbyła się w 65 dniu jego urzędowania i tym samym był to najdłuższy okres milczenia od 100 lat od objęcia danej prezydentury - mówił w Polskim Radiu 24 red. Iwo Bender.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodzi o zbudowanie wrażenia szerokiego poparcia". Dr Gajewski o utworzeniu Partii Republikańskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:16
- Adam Bielan realizuje potrzebę zbudowania wrażenia szerokiego poparcia różnych proprawicowych formacji politycznych dla rządu Mateusza Morawieckiego i Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Gośćmi audycji byli także: Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Partia Republikańska nowym koalicjantem Zjednoczonej Prawicy? Müller: obowiązuje aktualna umowa

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 10:22
- Nikt nie będzie wypychał wicepremiera Jarosława Gowina z rządu; chcemy, aby w Sejmie była większość parlamentarna, która ma charakter stabilny, nie możemy sobie pozwolić, aby niektóre ustawy o charakterze kluczowym traciły większość w Sejmie - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń