Protasiewicz: Tusk sondował Kosiniaka-Kamysza ws. ewentualnej współpracy

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 09:03
- Jestem w stanie wyobrazić sobie wspólną listę opozycyjną w wyborach. Władysław Kosiniak-Kamysz był sondowany przez Donalda Tuska pod kątem ewentualnej współpracy. Do propozycji takiej współpracy odniósł się pozytywnie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia polityk Koalicji Polskiej i Unii Europejskich demokratów Jacek Protasiewicz.

3 lipca ma się odbyć posiedzenie Rady Krajowej PO. Według informacji PAP, w obradach ma wziąć udział Donald Tusk, który przedstawi swoje plany na powrót do krajowej polityki. Nie jest jeszcze jasne, jaką funkcję będzie pełnił były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej, a dziś szef Europejskiej Partii Ludowej. Z informacji PAP wynika, że ma się to okazać właśnie podczas Rady Krajowej. Ważne wystąpienie polityczne ma mieć także szef PO Borys Budka. W audycji "Sygnały dnia" o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki mówił Jacek Protasiewicz z Koalicji Polskiej.

Posłuchaj
19:54 S4_PCMPR1_mp3 2021_07_01-08-15-08_for_media.mp3 Protasiewicz: Tusk sondował Kosiniaka-Kamysza ws. ewentualnej współpracy ("Sygnały dnia" / Jedynka)
tusk free shutterstock_1230635641 1200.jpg
Fogiel: powrót Tuska, to telenowela, którą emocjonują się tylko działacze PO

Współpraca PSL-Tusk

Gość Polskiego Radia potwierdził informacje medialne, że Donald Tusk spotkał się w ostatnim czasie z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Jak wyjaśnił, rozmowa dotyczyła współpracy między Koalicją Polską a Donaldem Tuskiem i jego ugrupowaniem, gdyby zdecydował się na realny powrót do polskiej polityki.

- Władysław Kosiniak-Kamysz - to wiem, ponieważ rozmawialiśmy na ten temat - był sondowany, czy Koalicja Polska. którą kieruje, odpowie pozytywnie na zaproszenie do współpracy ze strony Donalda Tuska, jak zdecyduje się wrócić na serio do polskiej polityki - mówił Jacek Protasiewicz. Dodał także, że Kosiniak-Kamysz odniósł się pozytywnie do tej propozycji.

Czytaj również:

Wspólna lista?

Jacek Protasiewicz, pytany o to, czy współpraca oznaczać ma wspólną listę wyborczą PO, Polski 2050 Szymona Hołowni i Koalicji Polskiej, odpowiedział, że chodzi o "coś na wzór".

- Jeszcze jest za wcześnie, żeby tak precyzyjnie o tym dyskutować. Ale ja jestem w stanie to sobie wyobrazić. Miałbym nadzieję, że pójdą do wyborów dwie listy opozycyjne, a nie trzy, jak w 2019 roku, czy jedna, jak w maju 2019 roku, w wyborach do Europarlamentu - podkreślił Jacek Protasiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Gość: Jacek Protasiewicz (Koalicja Polska, Unia Europejskich Demokratów)
Data emisji: 01.07.2021
Godzina emisji: 08.15

PAP/jmo

Czytaj także

Horała: nasza koalicja już kilka zgrzytów przeżyła i rządzi dalej z korzyścią dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 08:20
- To niedobrze, że formacja pana wicepremiera Gowina nie głosowała razem z koalicją, ale to nie znaczy, że wystąpiła z koalicji, wicepremier nadal jest wicepremierem tego rządu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, odnosząc się do głosowania ws. poparcia kandydatury Lidii Staroń na RPO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protasiewicz o Tusku: powinien stanąć do wyborów, jeżeli chce znów być szefem w PO

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 08:35
- Powrót Donalda Tuska byłby korzystny dla Platformy Obywatelskiej. Nie byłby to przewrót kopernikański na scenie politycznej, ale podniósłby co najmniej dwukrotnie notowanie partii w sondażach - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Protasiewicz (PSL - Koalicja Polska).
rozwiń zwiń