Macierewicz o kongresie PiS: musimy podjąć decyzje, które pomogą w realizacji Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 07:48
- Skuteczne zrealizowanie wielkiego wyzwania jakim jest Polski Ład wymaga doboru najlepszych kadr i najlepszych metod działania - skomentował w Programie 1 Polskiego Radia Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, mówiąc o planowanych zmianach w organizacji partii.

W sobotę 3 lipca odbędzie się statutowo-wyborczy kongres Prawa i Sprawiedliwości, na którym odbędą się wybory m.in. szefa partii. Dzień później zbierze się nowa Rada Polityczna, która wybierze nowych wiceprezesów ugrupowania, Komitet Polityczny i Sekretarza Generalnego. Ponadto w sobotę podjęta zostanie uchwała w sprawie reorganizacji okręgów. Kongres został przesunięty o rok ze względu na trwającą epidemię. 

1200 premier morawiecki free.jpg
Mateusz Morawiecki ma zostać wiceprezesem PiS. Plan jest gotowy

Wiceprezes partii pytany o szczegóły planów sobotnich dyskusji odparł, że "na pewno odbędzie się bardzo poważna dyskusja na temat sytuacji politycznej, także sytuacji w PiS".

- Przed nami wielkie wyzwania i one wymagają bardzo istotnych decyzji, a także zmian wewnętrznych, które musimy przedyskutować - powiedział Antoni Macierewicz. - To nie kwestia oczyszczenia, ale takiego przeorganizowania i podjęcia wewnętrznych rozstrzygnięć, by to wielkie wyzwanie jakim jest Polski Ład mogło być skutecznie zrealizowane. To wymaga olbrzymiego poświęcenia i determinacji - podkreślił polityk. Dodał, że to również "dobór najlepszej kadry i najlepszych metod działania".

Czytaj także:

Problemy opozycji

sejm budynek shutterstock_1726828183 1200.jpg
Pięć klubów w Sejmie, Zjednoczona Prawica na czele. Nowy sondaż

Gość audycji ocenił, że Platforma Obywatelska "to formacja schodząca". - Jej wewnętrzne kryzysy i wewnętrzna zapaść są olbrzymie - ocenił Macierewicz.

. .

Dopytywany o szanse Rafała Trzaskowskiego na przewodniczenie PO ocenił, że utworzony Campus Polska "to sposób poszukiwania zaplecza" dla prezydenta Warszawy. Cytując wypowiedź Radosława Sikorskiego, powiedział, że "te wszystkie działania są przedłużeniem na Polskę interesów niemieckich".

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
20:42 Jedynka/SD A.Macierewicz 2.07.2021.mp3 Antoni Macierewicz o kongresie i zmianach w PiS oraz problemach PO (Sygnały dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Antoni Macierewicz (PiS)
Data emisji: 02.07.2021
Godzina emisji: 07.15

st/PAP

Czytaj także

Niebawem kongres Prawa i Sprawiedliwości. Antoni Macierewicz: będą zmiany w partii

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 13:46
- Będą zmiany strukturalne i organizacyjne w partii, bo mamy wszyscy świadomość, że wyzwania przed którymi stanęła Polska, wymagają nieprawdopodobnego wysiłku i determinacji - powiedział w Polskim Radiu 24 o nadchodzącym kongresie Prawa i Sprawiedliwości wiceprezes partii Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel: Polski Ład to dobrze przygotowany program, jestem spokojny o jego realizację

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 07:45
- Opozycja nie pierwszy raz ogłasza, że rząd stracił większość, po czym raz za razem przegrywa kolejne głosowania w Sejmie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń