Joński o powrocie Tuska do polskiej polityki: razem z Trzaskowskim połączą doświadczenie i młodość

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 08:56
- Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski przy zaufaniu społecznym jakie ma, na pewno nie odejdzie z wielkiej polityki. Można połączyć tandem doświadczenia i młodości - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.

YouTube/Polskie Radio

W sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa PO, a z funkcji wiceszefów Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. Następnie Donald Tusk i Borys Budka zostali wybrani na wiceprzewodniczących PO, a zadania przewodniczącego Platformy wykonuje od tego momentu Tusk, jako najstarszy wiekiem wiceszef partii. Były premier podczas jednego z wystąpień nazwał Prawo i Sprawiedliwość złem.

- "Może PiS jest zły, ale parę rzeczy..." - furii dostaję, jak to słyszę, bo to zło, które czyni PiS, jest tak ewidentne, bezwstydne i permanentne. Ono się dzieje każdego dnia w każdej właściwie sprawie - powiedział Donald Tusk.

dobrydomański1200.jpg
Prof. Domański: Tusk będzie miał problemy przede wszystkim ze swoją formacją i z opozycją

"Doświadczenie i młodość"

Dariusz Joński zapytany o powrót Donalda Tuska i aspiracje Rafała Trzaskowskiego powiedział, że obie postaci mogą skutecznie ze sobą współpracować. - Mogę pogratulować Donaldowi Tuskowi objęcia tej funkcji i jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski przy zaufaniu społecznym jakie ma, na pewno nie odejdzie z wielkiej polityki. Można połączyć tandem doświadczenia i młodości - powiedział.

Czytaj także:

- Wróciła nadzieja na współpracę i zwycięstwo opozycji. Podoba mi się wezwanie do szukania tego, co nas łączy i wspólny start w wyborach. To jest nadzieja na dobrą współpracę i z taką nadzieją idziemy jutro na spotkanie z Donaldem Tuskiem - dodał.

. .

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
20:27 [STUDIA]S4_(PCM) 5 lipiec 2021 08_15_16.mp3 Dariusz Joński: Tusk razem z Trzaskowskim połączą doświadczenie i młodość (Sygnały dnia/Jedynka)
 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 05.07.2021
Godzina emisji: 08:15

dz

Czytaj także

"Płonne nadzieje". Adam Borowski o powrocie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 09:29
- Donald Tusk ma nadzieję, że Polska się nie zmieniła, że polaryzacja, którą chce wprowadzić przyniesie PO sukces. Konflikt jest nieunikniony, nie sposób bowiem pominąć języka Tuska, że "PiS to zło". Nie trzeba odpowiadać tym językiem. PiS ma na stole ogromne atuty, Polakom żyje się lepiej - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Poncyljusz o Donaldzie Tusku: chciałby być liderem całej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 08:25
- Każdy z przywódców partii opozycyjnych będzie miał twardy orzech do zgryzienia. Czas to jednak rozmiękczy. To, co dziś wydaje się niemożliwe, za jakiś czas może stać się rzeczywistością - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej. Podczas Rady Krajowej PO Donald Tusk ogłosił swój powrót do polskiej polityki "na sto procent". - Tak wracam. Trochę czekaliście - poinformował. Zapowiedział też walkę z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telus o Tusku: wraca, aby znów dzielić, ale Polacy tego nie chcą

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 08:00
- Donald Tusk podzielił Polskę na A i B, tę, która popiera PO i tę, którą nazwał moherowymi beretami - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Robert Telus z PiS. 
rozwiń zwiń