Piotr Müller: kary dotyczące pijanych kierowców powinny być zaostrzone

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 08:05
- Z jednej strony jest, wczorajsza zapowiedź (premiera Mateusza Morawieckiego - przyp. red.) obowiązkowego elementu alimentacyjnego, jeżeli ktoś popełnia przestępstwo pod wpływem alkoholu, ale z drugiej strony należy rozważyć podniesienie innych kar - powiedział w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.

W sobotę doszło do tragicznego wypadku na Podkarpaciu, w którym zginęło młode małżeństwo. W audycji "Sygnały Dnia" rzecznik rządu był pytany o zaostrzenie kar dla pijanych kierowców.

- Kary powinny być wyższe i mieć charakter bezwzględny. One muszą być dwojakie. Z jednej strony musi to być kara ograniczenia lub pozbawienia wolności, a z drugiej strony musi to być odpowiedzialność finansowa - powiedział Piotr Müller.

wypadek stalowa 1200 free.jpg
Wypadek pod Stalową Wolą: osierocone dzieci z rentą specjalną. Premier zapowiada surowe kary dla pijanych kierowców

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział większą odpowiedzialność dla pijanych kierowców za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym.


Posłuchaj
19:11 Jedynka/SD Piotr Muller 7.07.2021.mp3 Piotr Müller: kary dotyczące pijanych kierowców powinny być zaostrzone (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Z jednej strony jest, wczorajsza zapowiedź, obowiązkowego elementu alimentacyjnego, jeżeli ktoś popełnia przestępstwo pod wpływem alkoholu, ale z drugiej strony należy rozważyć podniesienie innych kar za skrajne wykroczenia - przyznał Piotr Müller.

Gość radiowej Jedynki przypominał, o obowiązujących od ponad miesiąca, nowych przepisach ruchu drogowego.

- Ostatnio wprowadziliśmy przepisy dotyczące, chociażby pierwszeństwa pieszych, którzy wkraczają na jezdnie - dodał.

. .

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Krzysztof Świątek
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 07.07.2021
Godzina emisji: 07.15

bf

Czytaj także

Zatrważające statystyki policji. Coraz więcej pijanych kierowców na polskich drogach

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:30
Rośnie liczba pijanych kierowców na polskich drogich. Jak informuje policja, w ubiegłym roku funkcjonariusze zatrzymali o 6 tysięcy więcej nietrzeźwych kierujących niż w roku 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź: pijany ojciec jechał autem z dwojgiem małych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 15:30
Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 56-letni kierowca z Łodzi, który przewoził w samochodzie dwoje małych dzieci. Jak podkreślają policjanci, tylko dzięki zdecydowanej postawie i szybkiej reakcji świadków nie doszło do tragedii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złudna pomoc w zmęczeniu – chemia wśród kierowców

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 05:00
Wielogodzinna, stresująca jazda? Monotonia dobrze znanej drogi, grożąca zaśnięciem za kierownicą? Kierowcy ratują się przed tym różnie - niekoniecznie zgodnie z prawem. Co nam grozi za jazdę pod wpływem alkoholu i środków odurzających?
rozwiń zwiń