Marcin Kierwiński: wszelkie rozwiązania wspierające rodzinę zaczął Donald Tusk i PO

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 09:29
- Szeroko rozumiane programy wspierające rodziny, to nie tylko i wyłącznie 500+, to także cały system rozwiązań wprowadzonych przez rząd Donalda Tuska i przez rząd Ewy Kopacz. Donald Tusk mówił o programie wsparcia, zbliżonym (do 500+), ale jako uzupełnienie tychże reform, które wprowadzaliśmy przez osiem lat - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PO Marcin Kierwiński, pytany o słowa Tuska, który stwierdził, że Ewa Kopacz miała wprowadzić "program podobny do 500+".

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki i objął stery w Platformie Obywatelskiej jako jej p.o. przewodniczący. Od razu ostro wziął się do pracy i zaczął spotykać się z wyborcami oraz partnerami politycznymi. Na spotkaniu w Szczecinie stwierdził, że "Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt dość podobny do 500 Plus z podobnymi skutkami, ale ona była w tym ostatnim roku porządkowania sytuacji po światowym kryzysie finansowym". Politycy PiS oraz liczni komentatorzy wyśmiali te słowa, przypominając, co mówili ministrowie w rządzie Ewy Kopacz oraz sama premier na temat propozycji programowej PiS, czyli słowa: "pieniędzy nie ma i nie będzie".

Michał Woś 1200.jpg
Tusk twierdzi, że PO miała projekt "podobny do 500+". Woś: były premier się ośmiesza i kompromituje
Posłuchaj
18:54 S4_PCM_PR1_mp3 2021_07_07-08-15-05_for_media.mp3 Marcin Kierwiński: szeroko rozumiane programy wspierające rodziny, to nie tylko 500+ ("Sygnały dnia" / Jedynka)

"Nie chodzi tylko o 500+"

W "Sygnałach dnia" do słów Donalda Tuska odniósł się poseł Platformy Obywatelskiej, jej sekretarz generalny Marcin Kierwiński. Polityk stwierdził, że "szeroko rozumiane programy wspierające rodziny, to nie tylko i wyłącznie 500+, to także cały system rozwiązań wprowadzonych przez rząd Donalda Tuska i przez rząd Ewy Kopacz".

- Donald Tusk mówił o programie wsparcia, zbliżonym (do 500+), ale jako uzupełnienie tychże reform, które wprowadzaliśmy przez te słynne osiem lat, o których tak chętnie mówiła pani premier Szydło. Rzeczywiście jest tak, że ten cały system wsparcia dla rodziny i w ogóle wszelkie rozwiązania wspierające rodzinę zaczęły powstawać wtedy, kiedy rządził Donald Tusk i Platforma Obywatelska - tłumaczył Marcin Kierwiński, dopytywany konkretnie o program "dość podobny do 500+", o którym mówił Donald Tusk.

Czytaj również:

Co Ewa Kopacz zrobiła dla rodziny?

jk pap_20210620_1H6 1200.jpg
"Brak zamiłowania do ciężkiej pracy, germanocentryczność". Prezes PiS o powrocie Tuska

- Kiedy mówimy, że Ewa Kopacz czegoś nie zrobiła, to ja przypomnę: najdłuższy w Europie urlop rodzicielski, program "złotówka za złotówkę", rekordowa liczba wybudowanych żłobków i przedszkoli. To jest też realne wsparcie, z którego korzystamy - dodał.

Polityk PO stwierdził, że system wsparcia rodzin "musi być kompleksowy, pomagać w różnych aspektach życia", między innymi - jego zdaniem - musi pomagać wrócić kobiecie do pracy po okresie urlopu macierzyńskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Gość: Marcin Kierwiński (PO)
Data emisji: 07.07.2021
Godzina emisji: 08.15

jmo

Czytaj także

Protasiewicz: Tusk sondował Kosiniaka-Kamysza ws. ewentualnej współpracy

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 09:03
- Jestem w stanie wyobrazić sobie wspólną listę opozycyjną w wyborach. Władysław Kosiniak-Kamysz był sondowany przez Donalda Tuska pod kątem ewentualnej współpracy. Do propozycji takiej współpracy odniósł się pozytywnie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia polityk Koalicji Polskiej i Unii Europejskich demokratów Jacek Protasiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Śniadek; nie widać zapału opozycji do jednoczenia się pod sztandarem Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 18:35
- Nie można odmówić Donaldowi Tuskowi umiejętności porozumiewania się, elokwencji, ale z całą pewnością pamięć społeczna nie jest taka krótka. Polacy doskonale pamiętają ten bagaż, który na nim ciąży - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Śniadek (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń