Marek Sawicki: złożyliśmy w Sejmie dwa projekty z Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 08:44
- Koalicja Polska złożyła w Sejmie dwa projekty z Polskiego Ładu: kwota wolna od podatku 30 tys. zł i emerytura bez podatku. Oczekujemy, że premier zgłosi ewentualne poprawki i będziemy mogli te projekty wprowadzić - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
Marek Sawicki
Marek Sawicki Foto: Polskie Radio
kaczyński 1200 pap.jpg
"Jest nastawiony na wieś i mniejsze miasta". Prezes PiS o Polskim Ładzie

Marek Sawicki, poseł PSL przyznał w Polskim Radiu, że Koalicja Polska złożyła w Sejmie dwa projekty z Polskiego Ładu: kwota wolna od podatku 30 tys. zł i emerytura bez podatku. - Skoro jesteśmy w niżu demograficznym, to zachęcam rządzących, aby rozszerzyć system kwoty wolnej od podatku także na dzieci, żeby w rodzinie wielodzietnej zostawało więcej pieniędzy i należy wprowadzić system rodzinnego rozliczania podatkowego. Koszt posiadania dzieci jest dzisiaj ogromny - mówił poseł.


Posłuchaj
17:53 Jedynka/SD Marek Sawicki - 8.07.2021.mp3 Marek Sawicki: złożyliśmy w Sejmie dwa projekty z Polskiego Ładu (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Gość Programu 1 Polskiego Radia stwierdził, że "blok lewicowo-liberalny to Hołownia, PO i Lewica, natomiast centrum to Koalicja Polska, czyli to wszystko to, co nie mieści się w PiS czy Koalicji Obywatelskiej". - Nie wyobrażam siebie na wspólnej liście z ruchem Barbary Nowackiej czy z Zielonymi, bo to ruchy lewackie - dodał.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Gość:  Marek Sawicki (PSL)
Data emisji: 08.07.2021
Godzina emisji: 08.15

dn

Czytaj także

"Dla układu sił politycznych nie ma większego znaczenia". Sawicki o porozumieniu PiS-Kukiz

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 13:05
- Dzisiaj zastanawiamy się, czy Paweł Kukiz jest tyle warty, ile Jarosław Gowin i całe Porozumienie, czy odwrotnie - Jarosław Gowin i całe Porozumienie są już tyle warci, ile Paweł Kukiz z trzema posłami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki.
rozwiń zwiń