Nauka stacjonarna we wrześniu? Szef MEiN: przygotowujemy każdy możliwy scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 07:56
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że najbardziej prawdopodobny jest powrót uczniów i studentów do nauczania stacjonarnego. W Programie 1 Polskiego Radia szef resortu nie wykluczył jednak innego systemu nauki w przypadku kolejnej fali zakażeń koronawirusem.

Przemysław Czarnek powiedział w radiowej Jedynce o planowanych działania ministerstwa na nadchodzący rok szkolny. Tematem był m.in. powrót do szkół czy wyzwania jakie stoją przed resortem edukacji w najbliższym czasie.

Czarnek free 1200.jpg
Przemysław Czarnek o gender studies: marksizm w czystej postaci, walka klas jest zastąpiona walką płci

Minister uzależnia formę powrotu do szkół od sytuacji epidemicznej. Zaznacza jednak, że na obecną chwilę jest ona bardzo obiecująca.

- Jeżeli nadejdzie 4 fala, która będzie tak groźna jak 3, to będziemy musieli wrócić do nauki zdalnej, ale nie wiemy jak będzie. Przygotowujemy każdy scenariusz. W tym momencie najbardziej prawdopodobny jest powrót do szkół w trybie stacjonarnym - powiedział.

Czytaj także:

Polityk odniósł się także do przygotowanych prze MEiN wytycznych. Jak zaznaczył Przemysław Czarnek, jest to efekt wyzwań jakie niosą za sobą obecne czasy.

. .

- Nie zmieniamy programów nauczania. Przygotowaliśmy wytyczne dla doskonalenia nauczycieli, na co zwracać uwagę. Kwestia kryzysu i ataku na rodzinę jest potężna w Europie i wychowanie do życia w rodzinie jawi się jako bardzo ważne. Stąd wyczulenie na wartości takie jak dobro i piękno - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
17:17 [STUDIA]S4_(PCM) 13 lipiec 2021 07_15_03.mp3 Przemysław Czarnek: najbardziej prawdopodobny jest powrót uczniów i studentów do nauczania stacjonarnego (Sygnały dnia/Jedynka)
 

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji narodowej i nauki)
Data emisji: 13.07.2021
Godzina emisji: 7:15

dz

Czytaj także

Start naboru do programu "Nauka dla Społeczeństwa". Wiceszef MEiN podał datę

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 12:14
- Rozpoczęcie naboru wniosków do programu "Nauka dla Społeczeństwa" planujemy 2 sierpnia. Przeznaczymy na niego 20 mln zł - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd za zmianami na uczelniach. Czarnek: będziemy krajem o najwyższym stopniu wolności

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 16:01
- Pakiet wolności akademickiej wprowadza pełną wolność na wszystkich uczelniach w Polsce, będziemy w Europie krajem o najwyższym stopniu wolności naukowej, jaki można sobie wyobrazić - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - To jest równość, o którą walczymy i to jest ta tolerancja, o która walczymy - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek: nikt nie może być pociągany do odpowiedzialności za głoszenie swoich przekonań

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 19:28
- Chcemy zabronić wszczynania jakiegokolwiek postępowania - i wyjaśniającego i dyscyplinarnego - w sprawach, które są absolutnie przedmiotem wolności gwarantowanej konstytucyjnie - powiedział w sobotę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas XVI Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
rozwiń zwiń