Katarzyna Lubnauer: dla wielu wyborców opozycji najważniejsze jest to, żeby pokonać PiS

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 09:15
- Mam wrażenie, że powrót Donalda Tuska spowodował, że więcej Polaków uwierzyło, że to właśnie KO jest tym podmiotem, który jest w stanie pokonać PiS - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskej. 
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna LubnauerFoto: Jedynka/Wojciech Kusiński

YouTube/Polskie Radio

Katarzyna Lubnauer pytana była w "Sygnałach Dnia", czy powrót Donalda Tuska na stanowisko lidera Platformy Obywatelskiej wymaga zdefiniowania na nowo ram współpracy wewnątrz Koalicji Obywatelskiej.

Kazimierz Kik 1200.jpg
Prof. Kik: polityka polaryzacji i totalnego starcia prowadzona przez Tuska obniży notowania PO

- Zmiany przewodniczących dzieją się w poszczególnych partiach politycznych - powiedziała Katarzyna Lubnauer. Przypomniała, że kiedy tworzono koalicję przewodniczącym PO był Grzegorz Schetyna, a ona przewodniczącą Nowoczesnej. Wskazała również, że było spotkanie Donalda Tuska z przewodniczącymi wszystkich partii koalicyjnych oraz duże spotkanie Donalda Tuska z całym klubem. - Tam też bardzo jasno było powiedziane o roli Koalicji Obywatelskiej, o tym, że jest cenna z punktu widzenia również przewodniczącego nowego Platformy Obywatelskiej - dodała.


Posłuchaj
19:40 [STUDIA]S4_(PCM) 13 lipiec 2021 08_15_05_for_media.mp3 Katarzyna Lubnauer: powrót Donalda Tuska spowodował, że więcej Polaków uwierzyło, że to właśnie KO jest tym podmiotem, który jest w stanie pokonać PiS (Jedynka/Sygnały dnia)

 

Gość Jedynki zauważyła w sondażach rośnie poparcie dla KO, a Polacy cenią współpracę. - Jeżeli zwrócimy uwagę na to, jak wygląda obecny Sejm, to on składa się praktycznie z samych koalicji - powiedziała.

Jarosław Kaczyński free shutter 1200.jpg
Sondaż liderów. Jarosław Kaczyński najbardziej wpływowym politykiem prawicy

Pytana o zmianę poparcia w sondażach, poseł stwierdziła, że "dla bardzo wielu wyborców opozycji najważniejsze jest to, żeby pokonać PiS" i liczy się także sprawczość - wdrożenie tego co się mówi w życie. - Mam wrażenie, że powrót Donalda Tuska spowodował, że więcej Polaków uwierzyło, że to właśnie KO jest tym podmiotem, który jest w stanie pokonać PiS - powiedziała.

Katarzyna Lubnauer zdementowała też doniesienia o zbliżeniu się Nowoczesnej i Lewicy. Jak oceniła, wyborcy obu stron by tego nie znieśli. Podkreśliła, że Nowoczesna jest partią liberalną gospodarczo, a partie lewicowe idą w odwrotnym kierunku. Zwróciła uwagę, że Nowoczesna i PO "wywodzą się z nurtu, który mówi, że to, co jest cenne to praca człowieka i tę prace trzeba dobrze wynagradzać, ta praca ma być premiowana przez państwo", a rozwój ma być nie z redystrybucji środków tylko z przedsiębiorczości.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 13.07.2021
Godzina emisji: 08.15

fc

Czytaj także

Prof. Ryba: Tusk chce powalczyć o elektorat PSL i ruchu Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 14:29
- Donald Tusk ma plan, żeby scementować swój elektorat i powalczyć o wyborców PSL i ruchu Szymona Hołowni. Tu faktycznie może coś zyskać - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wkrótce może nastąpić zmiana szefa". Tusk spotkał się z klubem Koalicji Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 02:00
Lider PO Donald Tusk spotkał się w środę z klubem KO. Choć konkretów padło tam niewiele, parlamentarzyści podkreślali energię i entuzjazm, który wywołał w nich powrót b. premiera. Część posłów KO przewiduje, że za dwa tygodnie może nastąpić zmiana szefa klubu.
rozwiń zwiń