Lichocka: trzeba chronić rynek medialny przed kapitałem niekoniecznie przyjaznym, np. z Rosji i Chin

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 08:00
- Projekt nowelizacji ustawy, przewidujący ograniczenie kapitału zagranicznego w mediach, ma doprecyzować obowiązujące przepisy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka (PiS).

kamera tv media free 1200.jpg
"Wiele krajów chroni w powyższy sposób swoje rynki". Liziniewicz o projekcie zmian w prawie medialnym

Joanna Lichocka, członkini Rady Merdiów Narodowych, która była gościem Programu 1 Polskiego Radia. powiedziała, że obecne regulacje mogą być w przyszłości omijane.

- Może mieć miejsce naginanie prawa, umożliwiające nieskrępowane wejście na polski rynek medialny przedsięwzięć finansowych przez kapitał zewnętrzny wobec UE, niekoniecznie nam przyjazny, myślę tu o takich państwach jak Rosja czy Chiny – powiedziała Joanna Lichocka (PiS).


Posłuchaj
19:58 [STUDIA]S4_(PCM) 14 Čţëü 2021 07_14_42.mp3 Joanna Lichocka (PiS) o propozycji zmian prawa medialnego i bieżącej sytuacji politycznej (Jedynka/Sygnały dnia)

 

Nowelizacja ma doprecyzować przepisy stanowiące, że udział kapitału spoza Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego w podmiotach medialnych, które otrzymują koncesje, nie może być większy, niż 49 procent.

Joanna Lichocka podkreśliła, że wolność słowa i pluralizm medialny są podstawą demokracji, a Prawu i Sprawiedliwości szczególnie na nich zależy.

W rozmowie także m.in. o doniesieniach mediów ws. kandydata na ambasadora USA w Polsce, sytuacji politycznej w Unii Europejskiej, współpracy PiS z Kukiz'15  i śledztwie dotyczącym Sławomira Nowaka.

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Krzysztof Świątek

Gość: Joanna Lichocka (PiS)

Data emisji: 14.07.2021

Godzina emisji: 07:15

Jedynka//IAR/in./

Czytaj także

"Jesteśmy państwem suwerennym". Anna Kwiecień o projekcie zmiany ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 18:42
- To kolejny obszar, kiedy inne państwa mające zdecydowanie niezależną politykę w zakresie wymiaru sprawiedliwości czy mediów, dominujące w UE, uważają że im wolno więcej - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń