"Przyjęcia kameralne i w plenerze". Jak zmieniła się branża weselna?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 12:32
Organizatorzy ślubów mają pełne ręce pracy, gdyż terminy są krótkie. Teraz nastała moda na "przyjęcia ekspresowe". -  Przyjęcia organizuje się zaledwie w kilka miesięcy. W ciągu 2-3 miesięcy można zorganizować pełne wesele, np. plenerowe - mówi w Programie 1 Polskiego Radia, Justyna Grzymała, projesjonalna organizatorka ślubów. Jak zmieniła się branża ślubna?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Halfpoint

obrączki pixa 1200.jpg
Ślub kościelny poza kościołem. To możliwe!

Wesele w plenerze

Wesele na otwartej przestrzeni ma wiele zalet. Na łonie natury goście czują się swobodniej, stoły umieszczone pod gołym niebem sprzyjają miłym rozmowom i szalonej, niezapomnianej zabawie do białego rana. Jak podkreśla Dariusz Zwadowski, organizator ślubów, przyjęcia plenerowe są teraz dosyć popularne. - To co się zmieniło to na pewno większa chęć par młodych, aby wesele organizować w namiotach, otwartych przestrzeniach. Wiele par młodych decyduje się na to, aby stworzyć strefy "chillout" w ogrodzie weselnym, aby goście mogli tam spędzać czas rozmawiając i przy tym świetnie się bawić - przyznaje. 

Prawdziwym przebojem stały się też śluby w plenerze. Coraz więcej par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego w otoczeniu przyrody. - Pary biorą śluby poza Urzędem Stanu Cywilnego. Bardzo częstą atrakcją wesela jest taki ślub w plenerze i takie śluby organizujemy u nas bardzo często - mówi Marta Kozłowska pracownica jednego z hoteli w Falentach. 


Posłuchaj
03:01 Jedynka/SD wesela 15.07.2021.mp3 "Przyjęcia kameralne i w plenerze". Jak się zmieniła branża weselna? (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zimne ognie na weselu

Śluby i przyjęcia w otoczeniu zieleni sprawiły, że minęła moda na sztuczne ognie i pokazy pirotechniczne. - Wychodzą z mody zimne ognie, firewerki, fontanny pirotechniczne i inne tego typu atrakcje. Odbywa się to zdecydowanie spokojniej - podkreśla Marta Kozłowska. 

Wesela bardziej kameralne 

Obecnie przyjecia weselne są nieco skromniejsze niż przed pandemią koronawirusa. Z założenia zaprasza się mniej gości, a duża część z nich odmawia udziału. - Większa część gości odmawia udziału w przyjęciu, niż to było przed pandemią - zauważa Dariusz Zwadowski. - Wcześniej oscylowało to w granicach 15-20 proc. Teraz obserwuję, że ok. 30 - 40 proc. zaproszonych gości nie bierze udziału w przyjęciu weselnym - dodaje. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Materiał: Izabela Kostyszyn 

Data emisji: 15.07.2021r. 

Godzina emisji: 6.47

Czytaj także

Groźba czwartej fali pandemii. Premier: rząd bierze pod uwagę pesymistyczny scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 12:40
- Wyraźnie widać, że są kraje, w których wariant Delta i wariant brazylijski bardzo szybko się przemieszcza z człowieka na człowieka i musimy brać pod uwagę również te niedobre scenariusze - powiedział we wtorek szef rządu Mateusz Morawiecki. Po raz kolejny zaapelował do Polaków o szczepienie się przeciwko COVID-19, dodając, że "przezorny zawsze zaszczepiony".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Polsce wariant Delta wydaje się stosunkowo łagodny". GIS o koronawirusie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 17:00
- Delta jest zdecydowanie najbardziej zakaźnym wariantem koronawirusa, ale na razie w Polsce wydaje się stosunkowo łagodny - powiedział we wtorek w Łodzi zastępca głównego inspektora sanitarnego Krzysztof Saczka.
rozwiń zwiń