Elżbieta Witek: agresja podczas spotkań rozpoczęła się od powrotu Tuska

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 08:11
- Prezentując Polski Ład, spotykamy się z niebywałą agresją. Rozpoczęła się ona od momentu powrotu Donalda Tuska. To samo działo się podczas sobotniego spotkania w Otyniu. Chodziło o to, aby rozbić spotkanie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o spotkaniu w Otyniu Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.


Podczas sobotniego spotkania marszałek Sejmu Elżbiety Witek w Otyniu doszło do zamieszania. Spotkaniu towarzyszyła pikieta zorganizowana m.in. przez lubuski Komitet Obrony Demokracji, który zakłócał wydarzenie. Witek zarzuciła im, że korzystają ze świadczeń wprowadzonych przez PiS, a krytykują rząd.

Agresja

Marszałek Sejmu powiedziała, że celem małej grupy osób było przerwanie spotkania. - Postanowiłam, że będę mówić do mieszkańców, którzy byli zainteresowani tym, z czym do nich przyjechałam. Byli jednak także zażenowani reakcją grupki ludzi przyjezdnych. Nasze programy społeczne są kierowane do wszystkich. Najbardziej niezadowolonym przeszkadza to, kiedy przypominam, co zrobiliśmy - powiedziała Elżbieta Witek.

- Prezentując Polski Ład, spotykamy się z niebywałą agresją. Rozpoczęła się ona od momentu powrotu Donalda Tuska. To samo działo się podczas sobotniego spotkania. Chodziło o to, aby rozbić spotkanie - oceniła.

Czytaj także:

Zdaniem gościa "Sygnałów Dnia" takie zachowania pokazują polityczny plan byłego premiera. - Donald Tusk bardzo szybko się zmęczył i pojechał na urlop. Cały czas czekaliśmy na propozycje dla Polaków, z którymi można dyskutować. Nie widzimy tych rozwiązań, więc widać gołym okiem, na czym będzie polegała strategia Tuska i PO - zaznaczyła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
10:16 PR1_mp3 2021_07_19-07-40-04.mp3 Elżbieta Witek o zakłócaniu spotkań z Polakami ("Sygnały Dnia")

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadziła: Katarzyna Gójska

Gość: Elżbieta Witek (marszałek Sejmu)

Data emisji: 19.07.2021

Godzina emisji: 7:40

dz

Czytaj także

Morawiecki o Polskim Ładzie: doprowadzi do przełomu w małych miejscowościach

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 11:18
- Polski Ład i specjalne dedykowane programy doprowadzą do przełomu w małych miejscowościach; ponadproporcjonalnie dużo środków skierujemy do miejscowości gminnych i powiatowych - zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg o Polskim Ładzie: chcemy, aby Polska była silna siłą swoich obywateli

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 17:47
 - W centrum programu Polski Ład jest polska rodzina - powiedziała w niedzielę we Włocławsku minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Podkreśliła, że Polska musi być silna siłą swoich obywateli.
rozwiń zwiń