Marlena Maląg o programie "Dobry Start": złożono już wnioski dla ok. 2 mln dzieci

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 08:49
- Rodzice bardzo intensywnie składają wnioski w ramach programu "Dobry Start". Na dzisiaj zostało złożonych wniosków na ok. 2 mln dzieci. Uprawnionych do świadczenia jest 4,5 mln takich osób - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Świadczenie "Dobry Start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Wnioski można składać do 30 listopada za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu emp@tia oraz platformy PUE ZUS.

marlena maląg 1200 free tt.jpg
"Rodzina jest centrum życia i uwagi". Maląg o polityce prorodzinnej PiS

"Tylko wnioski elektronicznie"

Minister zaznaczyła, że wnioski w ramach programu "Dobry Start" można składać tylko drogą elektroniczną. - Zostało wypłaconych już ok. 100 tys. świadczeń. Wnioski składamy tylko elektroniczne, co pozwala na szybkie złożenie wniosku i szybkie uzyskanie świadczenia - powiedziała.

- Rodzice bardzo intensywnie składają wnioski w ramach programu "Dobry Start". Na dzisiaj zostało złożonych wniosków na ok. 2 mln dzieci. Uprawnionych do świadczenia jest 4,5 mln takich osób - dodała.

Czytaj także:

Marlena Maląg powiedziała, że podobne zmiany dotyczący składania wniosków, czeka także program 500 plus. - Na program 500 plus zostało już wydatkowane ponad 150 mld zł jako inwestycja w polską rodzinę. Planujemy, tak jak przy programie Dobry Start, wprowadzenie możliwości składania wniosków tylko drogą elektroniczną - zdradziła.

. .

Gość "Sygnałów dnia" powiedziała także, że kolejne programy dla rodzin są przygotowywane w ramach Polskiego Ładu. - Przeprowadziliśmy badania przy opracowywaniu strategii demograficznej i wiemy co jest potrzebne Polakom, aby rodziły się dzieci. Dlatego część rozwiązań strategii demograficznej jest w Polskim Ładzie. To są kolejne miliardy złotych inwestycji w polską rodzinę - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy


Posłuchaj
15:58 PR1_mp3 2021_07_21-08-15-09.mp3 Marlena Maląg o programach prospołecznych (Sygnały dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Grzegorz Jankowski

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 21.07.2021

Godzina emisji: 8:15

dz

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karpiński: młodzież obowiązkowo powinna odwiedzić miejsca w obrębie kraju i swojej lokalnej ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 15:30
- Polski Bon Turystyczny pokrywa wydatek nie tylko dla jednej osoby, ale też dla innych, które towarzyszą temu młodemu człowiekowi w podróży - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Adam Karpiński (ekspert ds. turystyki).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej "usług dla bezdzietnych". Prawnicy: to może być niezgodne z prawem

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 14:28
"Rosnący segment usług dla bezdzietnych, m.in. specjalne hotele czy restauracje, może być niezgodny z prawem" – zwraca uwagę Prawo.pl. Prawnicy cytowani przez serwis wskazują, że takie wyłączenia mogą naruszać konstytucyjny zakaz dyskryminacji.
rozwiń zwiń