"Nie będzie tolerancji dla takich zachowań". Kraska o zajściach przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 07:50
- Jestem przerażony zajściem przed punktem szczepień. Nie będzie tolerancji dla takich zachowań - poinformował w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, komentując zajście w Grodzisku Mazowieckim.

forum- niedzielski 1200 .jpg
"To trzeba piętnować". Niedzielski o zajściach przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim

YouTube/Polskie Radio

Na opublikowanym na Twitterze filmie widać szamotaninę z udziałem protestujących i pracowników punktu szczepień przeciw COVID-19. Zdarzenie miało miejsce 25 lipca przy ul. 3 Maja w Grodzisku Mazowieckim. Dwie osoby zostały zatrzymane.

- Jestem przerażony zajściem przed punktem szczepień. Nie będzie tolerancji dla takich zachowań. Osobiście przyzwyczaiłem się do hejtu, ale nie ma zgody na fizyczne zabranianie dojścia do punktów szczepień - powiedział Waldemar Kraska.

Posłuchaj
20:13 S4_PCM_20210726051459(6732).mp3 Waldemar Kraska: Jestem przerażony zajściem przed punktem szczepień (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Gość Polskiego Radia przyznał, że "wariant Delta koronawirusa zaczyna dominować w całej Europie, mamy w Polsce 246 potwierdzonych przypadków". - Szczepionka zabezpiecza nas przed tym wirusem, oczywiście nie w 100 proc. Jeżeli jesteśmy zaszczepieni dwiema dawkami, to przebieg zakażenia koronawirusem jest bardzo łagodny - to najwyżej bóle mięśniowe, niewielka gorączka. Szczepienie zabezpiecza nas przed ciężkim przebiegiem, a wariant Delta jest bardzo zakaźny - mówił.

- Jesteśmy w bliskim kontakcie z MEiN. Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu uczniowie bez przeszkód wrócą do szkół, tu powinniśmy być spokojni. Wakacje to dobry czas, aby zaszczepić swoje dzieci. Akcja szczepień wyhamowała nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach. Bez odporności populacyjnej kolejna fala wirusa będzie dla nas znów uciążliwa - dodał.

Więcej w rozmowie.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Katarzyna Gójska

Gość: wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

Data emisji: 26.07.2021

Godzina emisji: 07:15

dn

Czytaj także

Nowe warianty koronawirusa. Kraska: musimy nadal zachować ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 19:09
- Niepokoją nas nowe warianty koronawirusa i dlatego musimy nadal zachować ostrożność: przestrzegać wymogów sanitarnych, nosić maseczkę w pomieszczeniach zamkniętych w miejscach publicznych, myć ręce, zachowywać dystans. O tym często już zapominamy - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń