"Wymierzony przeciwko bezpieczeństwu naszych obywateli". Wiceszef MZ o ataku na punkt szczepień

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 08:08
- Niepokojące jest to, że oprócz ataków medialnych, aktywności na forach społecznościowych ruchów antyszczepionkowych, widzimy, że to się przeradza w ataki fizyczne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

W Zamościu w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do ataków na punkt szczepień i siedzibę sanepidu, oba miejsca podpalono. Najpierw ogień pojawił się w mobilnym punkcie szczepień, ustawionym na Rynku Solnym w Zamościu, a potem w budynku powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków.

forum-1200.jpg
Kobieta "wynoszona w worku" z punktu szczepień to fake news. Wiadomo, co stało się w Zamościu

- To jest wymierzone przeciwko bezpieczeństwu naszych obywateli, naszego kraju - powiedział w "Sygnałach dnia" Waldemar Kraska. Podkreślił, że nowa fala zachorowań, która może nadejść, jeśli nie będziemy się szczepić, będzie mieć skutki nie tylko zdrowotne, ale też gospodarcze.

Jak mówił gość Jedynki, atak fizyczny na punkt szczepień to dotąd niespotykane zjawisko w naszym kraju. Wskazał, że niepokojące jest, iż agresja z przestrzeni internetowej przeradza się w fizyczne ataki. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia przekazał też, że już wczoraj wieczorem "mieliśmy informację, że policja jest bardzo blisko schwytania tego osobnika, który dopuścił się tego przerażającego czynu".

Posłuchaj
18:01 [STUDIA]S4_(PCM) 4 sierpień 2021 07_15_04_for_media.mp3 Waldemar Kraska: atak na punkt szczepień jest wymierzony przeciwko bezpieczeństwu naszych obywateli, naszego kraju (Jedynka/Sygnały dnia)

Wiceminister przekazał, że na razie nie ma informacji, aby medycy prosili o dodatkową ochronę, ale policja ma przykładać większą uwagę podczas patroli na punkty szczepień i natychmiast weryfikować każdy sygnał, który z nich napłynie.

1200_szczepienie_shutterstock.png
Ile osób zaszczepiono już przeciw COVID-19 w Polsce? Są nowe dane

- Pracownicy w punktach szczepień powinni się czuć bezpieczni. Chcemy ustawowo zmienić ich status na funkcjonariuszy publicznych, żeby także byli chronieni prawnie zdecydowanie mocniej niż do tej pory - powiedział Kraska.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Henryk Szrubarz

Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 04.08.2021

Godzina emisji: 07:15

fc

Czytaj także

"Nie powstrzymają nas". Prezes URPL potępia akcje antyszczepionkowców

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 20:25
- Nie wycofamy się z tego, żeby dbać o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów; nie powstrzymają nas żadne akcje antyszczepionkowe - oświadczył prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antyszczepionkowy terroryzm jest realnym zagrożeniem. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 11:34
Dzięki sprawnym służbom i mądrej polityce migracyjnej udało się nam do dziś szczęśliwie uniknąć terroryzmu islamskiego. Czy polskie państwo będzie teraz walczyć z terrorem antyszczepionkowców?
rozwiń zwiń