Komendant Główny Policji: wydałem polecenie objęcia ochroną punktów szczepień

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 08:45
- Po rozmowie z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim wydałem polecenie wszystkim Komendantom Wojewódzkim Policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punktów szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk.

punkt szczepień Zamość PAP 1200.jpg
Podpalenie punktu szczepień w Zamościu. Policja publikuje nagranie z monitoringu i apeluje o pomoc

Gen. Jarosław Szymczyk zapewnił, że gromadzone są nowe informacje w sprawie "bandyckiego ataku na mobilny punt szczepień i placówkę sanepidu w Zamościu". - Poleciłem powołanie specjalnej grupy operacyjno-dochodzeniowej na poziomie Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. Opublikowaliśmy też film z monitoringu, który pokazuje sylwetkę sprawcy podpalenia - mówił.

Posłuchaj
18:19 _PR1_AAC 2021_08_04-08-15-33_for_media.mp3 Gen. Jarosław Szymczyk: gromadzimy nowe informacje w tej niezwykle bulwersującej sprawie bandyckiego ataku na mobilny punt szczepień i placówkę sanepidu (Sygnały dnia/Jedynka)
 

Gość radiowej Jedynki przestrzegł jednocześnie, że "podpalenie budynku może za sobą nieść zdecydowanie poważniejsze skutki, niż te, które nastąpiły w Zamościu" - To tylko straty materialne, ale tam w środku ktoś mógł być - stwierdził.


pap mateusz morawiecki 1200.jpg
Podpalono punkt szczepień w Zamościu. Premier: będziemy surowo podchodzić do takich aktów

Dopytywany przez prowadzącego audycję, na jakim etapie jest śledztwo, mówił, że "czynności poszukiwawcze sprawców podpalenia i ataku na mobilny punkt szczepień są niezwykle intensywne. Jeśli tylko potwierdzimy personalia sprawcy, natychmiast o tym poinformujemy".

Ochrona punktów szczepień

Gen. Jarosław Szymczyk dodał też, że "po rozmowie z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim wydał polecenie wszystkim Komendantom Wojewódzkim Policji do objęcia całodobową ochroną mobilnych punktów szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień". 

- Będziemy także kontaktować się z personelem punktów szczepień, przeprowadzać instruktaże, jak się zachować w takich sytuacjach, do kogo dzwonić, aby natychmiast informować policję o niepokojących zjawiskach, abyśmy mogli szybko zareagować - zaznaczył.

Dopytywany natomiast o to, czy jest za obowiązkowym szczepieniem funkcjonariuszy policji, stwierdził, że "jest za tym, żeby wszystkie podległe mu osoby były zaszczepione". - Chciałbym, żeby to była w pełni świadoma decyzja tych osób. Wierzę w mądrość moich ludzi i poczucie ich odpowiedzialności - mówił.

Więcej w rozmowie.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Henryk Szrubarz

Gość: gen. Jarosław Szymczyk (Komendant Główny Policji)

Data emisji: 4.08.2021

Godzina emisji: 08.15

pkur

Czytaj także

"Właściwie mamy do czynienia z aktami terroryzmu". Gill-Piątek o atakach antyszczepionkowców

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 19:57
- Eskalacja i ośmielenie ruchów antyszczepionkowych spowodowało, że przeszło to właściwie w akty terroryzmu - oceniła w Polskim Radiu 24 Hanna Gill-Piątek, poseł koła parlamentarnego Polska 2050.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad połowa policjantów otrzymała szczepienie przeciw COVID-19. Nowe dane KGP

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 06:57
Od początku szczepień służb mundurowych około 52 tys. policjantów zostało zaszczepionych, co stanowi już ponad połowę stanu zatrudnienia - poinformował podkom. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. Dodatkowo według policyjnych szacunków kolejne 6-7 tys. policjantów zaszczepiło się w ramach systemu powszechnego.
rozwiń zwiń