"Premier miał konkretne powody". Stanisław Karczewski o dymisji wiceminister rozwoju z Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 08:45
- Nie jestem w stu procentach przekonany, że Jarosław Gowin pozostanie w rządzie, ale myślę, że Zjednoczona Prawica będzie dalej funkcjonowała, że jest to przejściowy zakręt, ponieważ jest to kryzys, który pokonamy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Stanisław Karczewski.

Stanisław Karczewski tłumaczył, że premier Mateusz Morawiecki, decydując o dymisji Anny Korneckiej, miał konkretne powody. - Tymi powodami jest opóźnienie prac nad kluczowymi, niezwykle istotnymi ustawami Polskiego Ładu, dotyczącymi ułatwień budowlanych - tłumaczył senator PiS. Dodając, że chodzi o kwestię pozwoleń na budowę domów do 70 m2 oraz zakup domów bez wkładu własnego.

Posłuchaj
20:13 _PR1_AAC 2021_08_05-08-15-06_for_media.mp3 Stanisław Karczewski o dymisji wiceminister rozwoju: to kryzys, który pokonamy (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Anna Kornecka 1200 PAP.jpg
Anna Kornecka odwołana ze stanowiska wiceministra. Jest decyzja premiera

Niepotrzebne opóźnienia

- To są dwa kluczowe projekty, które już powinny być gotowe, już być procedowane, już powinny być uchwalone, tak by jesienią można było rozpocząć budowę takich domów. To będzie koło zamachowe naszej gospodarki - zaznaczył.

Zapytany o brak porozumienia PiS z partią Jarosława Gowina, co do rozwiązań podatkowych, mówił, że "rozumie i szanuje inne zdanie i naturalne jest, że nie we wszystkim jest zgoda, ale warto byłoby rozmawiać wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i rozwiązywać te problemy we własnym gronie".

- Wpisywanie się w narracje opozycji jest błędem - skwitował.

Podwyżki dla polityków

Stanisław Karczewski, dopytywany o podwyżki dla polityków, powiedział, że jest za tym, aby "Polacy i politycy zarabiali więcej, żeby więcej zarabiali wiceministrowie, którzy mają wielką odpowiedzialność, podejmując sprawy wagi państwowej, a zarabiają bardzo mało".

- Wiem, że podwyżki polityków rozgrzewają emocje. Zawsze mówi się jedno: "to jest zły czas". Proszę mi powiedzieć, kiedy będzie dobry czas? Nie ma takiego czasu - stwierdził.

Więcej w rozmowie.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Krzysztof Świątek

Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)

Data emisji: 5.08.2021

Godzina emisji: 08.15

pkur

Czytaj także

"To byłoby wielkie zło dla Polski". Stanisław Karczewski o ewentualnym powrocie do władzy PO

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 10:36
Jak patrzę na Senat, to jeszcze bardziej mobilizuję się do pracy i do tego, żeby wygrać następne wybory, bo nie wyobrażam sobie, żeby Platforma Obywatelska przejęła władzę, to oznaczałoby wielkie zło dla Polski - powiedział w piątek senator Stanisław Karczewski (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbudowa Pałacu Saskiego. Karczewski: to obowiązek wobec poprzednich pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 11:29
Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski powiedział, że odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie jest naszym obowiązkiem. Według niego, jesteśmy zobowiązani do tego nie tylko wobec poprzednich pokoleń, ale także wobec naszych potomków.
rozwiń zwiń