"Najlepszy wynik Polaków od ponad 20 lat, jesteśmy lekkoatletyczną potęgą". Anna Krupka o igrzyskach olimpijskich

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 08:19
- W lekkiej atletyce pobiliśmy nasz własny rekord, w Tokio w 1964 r. było 8 medali, teraz jest 9, w tym 4 złote. To bardzo dobry wynik, w ogólnej klasyfikacji lekkoatletycznej Polska zajęła 4. pozycję - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anna Krupka.

- Środki wydane na polski sport zdecydowanie przynoszą efekty, na przygotowania do IO w Tokio od 2017 r. do chwili obecnej przeznaczyliśmy 580 mln zł, to środki z budżetu państwa i funduszu rozwoju kultury fizycznej - powiedziała Anna Krupka.


medale tokio 1200 .jpg
Tokio 2020 - klasyfikacja medalowa. Biało-Czerwoni wysoko w tabeli. Historyczne igrzyska lekkoatletów

Sekretarz stanu w MKDNiS mówiła o sukcesach polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. - Najlepszy wynik polskich olimpijczyków od ponad 20 lat, najwięcej medali w XXI w. 14 medali w tym 4 złote, świetna pozycja choćby lekkiej atletyki - podkreśliła.

- Jesteśmy potęgą w lekkiej atletyce - oceniła Krupka.

Mówiąc o wzroście środków przeznaczanych na sport, gość "Sygnałów dnia" zaznaczyła, że "rozwijamy infrastrukturę sportową, która ma ogromne znaczenie dla sportu wyczynowego".

Czytaj też:
io tokio pap 1200 .jpg
Kusznierewicz i Majewski podsumowują Igrzyska Olimpijskie w Tokio [TYLKO U NAS]

Planowany audyt

- Sprawdził się nasz system, to, że obraliśmy za priorytet dofinansowanie sportów indywidualnych, w których mamy potencjał, w których jesteśmy najskuteczniejsi - powiedziała Anna Krupka.

. .

- To doskonały moment, aby podsumować i przeanalizować wszystkie środki, które zostały przeznaczone na polski sport w tych latach, kiedy przygotowywaliśmy się do igrzysk, bo to koniec cyklu olimpijskiego. Chcemy przeanalizować nie tylko środki, które przeznacza Ministerstwo Sportu, obecnie MKDNiS, ale także środki, które przeznaczają spółki Skarbu Państwa, zbadać, przeanalizować efektywność, aby udoskonalić system finansowania polskiego sportu, zmaksymalizować sukcesy - zapowiedziała sekretarz stanu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:


Posłuchaj
17:09 S4_PCM_20210809051523(6408).mp3 Anna Krupka (wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu) była gościem Sygnałów Dnia ("Sygnały Dnia"/Jedynka)

 

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Anna Krupka (sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu)

Data emisji: 09.08.2021

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Warszawa gratuluje zwycięstwa Anicie Włodarczyk i chwali się... jej treningiem w stolicy. Internauci oburzeni

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 15:29
Anita Włodarczyk we wtorek po raz trzeci zdobyła złoty medal olimpijski w rzucie młotem. Została tym samym pierwszą kobietą w historii, która stanęła na najwyższym stopniu podium w tej samej konkurencji na trzech igrzyskach z rzędu. Do sportsmenki szybko zaczęły spływać gratulacje, między innymi od stołecznego magistratu. Internauci szybko zwrócili uwagę na wypowiedzi włodarzy miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zdobyty w pięknym stylu". Prezydent i minister sportu gratulują polskim biegaczkom

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 16:43
Andrzej Duda pogratulował polskiej sztafecie kobiecej olimpijskiego srebra w sztafecie 4x400 metrów. "Brawa dla naszych Biegaczek 4x400 metrów za zdobyty w pięknym stylu srebrny medal olimpijski! Gratulacje i podziękowania!"- napisał prezydent na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojsko Polskie wraca z Tokio z workiem medali, jesteśmy najlepsi". Szef MON gratuluje sportowcom

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 15:54
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pogratulował polskim sportowcom medali zdobytych podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Podkreślił, że żołnierze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczyli aż 8 medali w czterech dyscyplinach.
rozwiń zwiń