Prezes NIK straci immunitet? Fogiel: zarzuty są poważne. Liczę, że większość komisji będzie za jego uchyleniem

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 08:55
- Zarzuty wobec prezesa Banasia są znane od dłuższego czasu i są one poważne. Są nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych, jest niemożliwe wykazanie i udowodnienie źródeł dochodu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

NIK Marian Banaś free 663.jpg
Marian Banaś straci immunitet? Dziś sejmowa komisja zajmie się sprawą

Sejmowa komisja regulaminowa zajmie się we wtorek rozpatrzeniem wniosku o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej szefa NIK Mariana Banasia. Z wnioskiem o uchylenie immunitetu prezesowi NIK wystąpił do marszałek Sejmu Prokurator Generalny. Śledczy chcą postawić Banasiowi kilkanaście zarzutów, w tym podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.


Posłuchaj
20:15 PR1 2021_08_10-08-15-14_for_media.mp3 Radosław Fogiel: Zarzuty wobec prezesa Banasia są znane od dłuższego czasu i są one poważne (Sygnały dnia/Jedynka)

  

Radosław Fogiel w rozmowie z Polskim Radiem przyznał, że jest "głęboko przekonany, że większość w komisji sejmowej będzie za uchyleniem immunitetu". 

Czytaj także:

- Zarzuty wobec prezesa Banasia są znane od dłuższego czasu i są one poważne. Są nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych, jest niemożliwe - z punktu widzenia kontrolujących - wykazanie i udowodnienie źródeł dochodu. Liczę, że podczas debaty nad jego immunitetem poznamy całość sprawy, szczegółowo, a nie w formie wyrywkowej - powiedział wicerzecznik PiS.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Krzysztof Świątek

Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)

Data emisji: 10.08.2021

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Marian Banaś straci immunitet? Dziś sejmowa komisja zajmie się sprawą

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 07:09
Sejmowa komisja regulaminowa zajmie się we wtorek rozpatrzeniem wniosku o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej szefa NIK Mariana Banasia.
rozwiń zwiń