Dziś spotkanie zarządu Nowej Lewicy. Trela: mam nadzieję, że skończymy ten wewnętrzny spór

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 06:49
- Wstępne deklaracje i ustalenia zakładały decyzję o odwieszeniu i mam nadzieję, że skończymy ten wewnętrzny spór. Wszyscy szykujemy się do kongresu i mamy co robić w regionach - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Trela, poseł Nowej Lewicy.

YouTube/Polskie Radio

We wtorek odbędzie się spotkanie zarządu Nowej Lewicy, na którym poruszony zostanie temat zawieszonych parlamentarzystów. Decyzję o zawieszeniu podjął Włodzimierz Czarzasty. Przez długi czas w ugrupowaniu trwały dyskusje na ten temat i wydaje się, że spory zakończą się podczas spotkania zarządu.

Nowa Lewica

Tomasz Trela zapytany o połączenie Lewicy z Wiosną i spór z Włodzimierzem Czarzastym powiedział, że wszystko zostało już ustalone. - Koleżanki i koledzy z Wiosny są przyjęci do Nowej Lewicy i odbywa się to teraz w regionach. Po to odbyliśmy kilka spotkań z przewodniczącym i doszliśmy do wniosku, że dyskusje medialne na ten temat nie są dobre - powiedział.

. .

- Oddaję Włodzimierzowi Czarzastemu to, że przeprowadził partię przez najtrudniejszy okres jej funkcjonowania, czyli czas poza parlamentem. Każdego tygodnia zastanawialiśmy się, jak podtrzymać strukturę - zdradził.

Czytaj także:

Poseł zaznaczył, że na wtorkowym spotkaniu wszystko powinno zostać zakończone. - Wstępne deklaracje i ustalenia zakładały decyzję o odwieszeniu i mam nadzieję, że skończymy ten wewnętrzny spór. Wszyscy szykujemy się do kongresu i mamy co robić w regionach - ocenił.

Więcej w nagraniu:

Posłuchaj
19:40 S4_PCM_20210810051511(888).mp3 Tomasz Trela gościem "Sygnałów Dnia" ("Sygnały Dnia"/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Krzysztof Świątek

Gość: Tomasz Trela (Lewica)

Data emisji: 10.08.2021

Godzina emisji: 7:15

dz

Czytaj także

Tomasz Trela: jestem zwolennikiem jasnego podziału na bloki polityczne

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 16:31
- Jeśli ktokolwiek uważa, że tak łatwo jest stworzyć jedną listę wyborczą, to oczywiście łatwo nie jest. Dla mnie byłoby to dość czytelne, gdyby PSL miało jeden blok wyborczy, Szymon Hołownia i Platforma mieli drugi blok wyborczy i Lewica miałaby trzeci blok wyborczy. Wtedy walczymy o swoje elektoraty, walczymy o swoich wyborców - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Tomasz Trela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Według Tuska "macierzyństwo to udręka". Poseł Lewicy: zweryfikował swoje poglądy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 16:19
- Donald Tusk był przez cztery lata prezydentem UE i zweryfikował swoje poglądy. Zobaczył, że kobietom podczas wychowywania dzieci potrzebna jest większa pomoc, zobaczył, że kraje zachodnie właśnie takiej pomocy udzielają - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Balt z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berlin: rośnie liczba przestępstw popełnianych przez lewicowych ekstremistów. "Policja z trudem sobie radzi"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 20:01
- W Berlinie już w pierwszej połowie roku odnotowano prawie 800 przypadków podejrzeń o przestępstwa popełnione przez lewicowych ekstremistów. Niedzielny incydent pokazuje, jak duży stał się to problem - pisze w poniedziałek dziennik "Welt".
rozwiń zwiń