Szwed o dymisji Gowina: premier i kierownictwo partii wykazali się dużą cierpliwością

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 06:31
- Premier i kierownictwo partii wykazali się dużą cierpliwością i chęcią utrzymania koalicji w tej postaci, która jest, bo ona zrobiła dla Polski wiele dobrych rzeczy. Mam nadzieję, że politycy Porozumienia pozostaną z nami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

YouTube/PolskieRadio

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował we wtorek, że premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i szefa MRPiT. Lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin oświadczył po swojej dymisji, że oznacza to koniec koalicji Zjednoczonej Prawicy.

jacek sasin free tt 1200.jpg
Sasin: większość posłów Porozumienia nie jest zainteresowana destabilizacją rządu

Polski Ład

Stanisław Szwed zaznaczył, że powodem dymisji była krytyka najważniejszego programu rządu, jakim jest Polski Ład. - To był nieunikniony ruch po ostatnich słowach i decyzjach pana Gowina, który stał się opozycją wobec rządu. Jeżeli mówimy o realizacji Polskiego Ładu, a on go kwestionuje, to trudno wyobrazić sobie inną decyzję - powiedział.

- Premier i kierownictwo partii wykazało się dużą cierpliwością i chęcią utrzymania koalicji w tej postaci, która jest, bo ona zrobiła dla Polski wiele dobrych rzeczy. Mam nadzieję, że politycy Porozumienia pozostaną z nami - dodał.

Czytaj także:

Wiceminister, odnosząc się do wystąpienia Donalda Tuska i jego pytania o drogę wyjścia z kryzysu, wskazał właśnie na rządowy program. - Planem wyjścia z kryzysu jest Polski Ład i inne rozwiązania, które cały czas wprowadzamy. O naszym działaniu świadczą wyniki gospodarcze. Od Donalda Tuska nie słyszymy żadnych konkretnych propozycji, tylko krytykę bez pomysłów - ocenił.

. .

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
08:35 PR1_mp3 2021_08_11-07-15-15.mp3 Stanisław Szwed o Polskim Ładzie i Jarosławie Gowinie ("Sygnały dnia")

Posłuchaj
08:35 S4_PCM_20210811052351(7908).mp3 Gościem "Sygnałów Dnia" był Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej cz. 2 ("Sygnały Dnia"/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Grzegorz Jankowski

Gość: Stanisław Szwed (wiceminister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 11.08.2021

Godzina emisji: 7:15

dz

Czytaj także

Rząd bez Jarosława Gowina. Paweł Badzio: szef Porozumienia był wewnętrzną opozycją

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 20:05
- Temat jest szerszy, tzn., co to będzie za Zjednoczona Prawica bez Jarosława Gowina, czy był on przydatny dla tego ugrupowania, mimo że był on już wewnętrzną opozycją wobec różnych przedsięwzięć PiS - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"), Gościem "Debaty dnia" był także Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie rząd mniejszościowy? Piotr Müller: nie mam przekonania, byśmy stracili większość

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 19:44
Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że nie ma przekonania, iż Zjednoczona Prawica straciła większość parlamentarną. Lider Porozumienia Jarosław Gowin stracił stanowisko wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek o odwołanie wicepremiera, szefa MRPiT. Terlecki: Gowin przekombinował

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 22:45
Gowin przekombinował. Kto go przygarnie? Ktokolwiek to będzie, źle na tym wyjdzie - tak wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki odniósł się we wtorek do dymisji wicepremiera, lidera Porozumienia Jarosława Gowina.
rozwiń zwiń