"Musimy mówić jednym głosem i dobrze, że tak jest". Karczewski o polskiej odpowiedzi na działania Izraela

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 08:19
- Musimy szanować Polskę, suwerenność, wpływanie na proces legislacyjny toczący się w parlamencie jest niebywałe - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS.

- Jesteśmy oburzeni, ja też swoje oburzenie wyrażałem wielokrotnie, to bardzo niedobre i złe sformułowania - powiedział o reakcji Izraela na ustawę o k.p.a. Stanisław Karczewski. 

W reakcji na podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Kodeksie postępowania administracyjnego izraelski minister spraw zagranicznych Jair Lapid oświadczył, że Polska "zaaprobowała - nie po raz pierwszy - niemoralną, antysemicką ustawę".


twitter stanisław karczewski free 1200.jpg
"Haniebne słowa krzywdzące Polskę". Karczewski o reakcji Izraela na nowelizację k.p.a.

- Bardzo dobrze, że mówimy w Polsce jednym głosem, czytałem wypowiedzi Radosława Sikorskiego - powiedział Karczewski. Jak dodał, "musimy mówić jednym głosem i dobrze, że tak jest".

. .

- Musimy szanować Polskę, suwerenność. Wpływanie na proces legislacyjny toczący się w parlamencie jest niebywałe, a do tego dochodzi. Zastanawiam się, czy w jakimkolwiek europejskim kraju są naciski z zewnątrz, na ministrów, ambasadorów, MSZ. To zdumiewające - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
19:02 [STUDIA]S4_(PCM) 17 sierpień 2021 07_14_50_for_media.mp3 Stanisław Karczewski: musimy mówić jednym głosem i dobrze, że tak jest (Sygnały dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)

Data emisji: 17.08.2021

Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

"Niesłychanie skandaliczne". Czarnek o zewnętrznych ingerencjach w nowelizację k.p.a.

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 15:55
- Bardzo sobie życzymy, aby nasi przyjaciele z Izraela i USA nie wtrącali się w sprawy polskie, zwłaszcza w kwestie tak oczywiste jak sprawa mienia bezspadkowego - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wykorzystywanie Holokaustu jako gry politycznej to kpina z ofiar". Muzeum Auschwitz odpowiada MSZ Izraela

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 22:28
Dziennik "The Times of Israel" odnotował, że Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz skrytykowało ministra spraw zagranicznych Izraela Jaira Lapida za wypowiedź oskarżającą Polaków o udział w Holokauście, porównując to do twierdzeń osób negujących Holokaust.
rozwiń zwiń