"To nie tylko chamstwo, ale również działanie antypolskie". Szef MEiN o wypowiedzi Frasyniuka

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 07:30
- To, co zrobił pan Frasyniuk, obrażając Wojsko Polskie, obrażając Straż Graniczną, która pilnuje szczelnie granicy, nie tylko Polski, ale wschodniej granicy UE, nie jest tylko chamstwem, to jest działanie antypolskie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

morawiecki frasyniuk 1200.jpg
Premier o wypowiedzi Frasyniuka: padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem

Przemysław Czarnek podkreślił, że słów Władysława Frasyniuka komentować nie będzie, ponieważ "nawet komentowanie tego jest poniżej jakiegokolwiek poziomu". - Wszyscy słyszeli, wszyscy widzą, jak się zachowują ludzie z opozycji - mówił. Dodał, że tak samo zachował się Radosław Sikorski z PO, który obraźliwie wypowiedział się w programie Moniki Olejnik na temat Pawła Kukiza. - Pani Olejnik nie zareagowała nawet jednym słowem - przypomniał.

Szef MEiN mówił, że do podobnych zdarzeń dochodziło między innymi podczas jubileuszowego koncertu zorganizowanego z okazji 20-lecia TVN24. - Tam też padały ze sceny obraźliwe sformułowania i jeszcze bito za to brawo, wiec to są sytuacje charakterystyczne dla opozycji. One są poniżej jakiegokolwiek poziomu, typowo antypolskie - ocenił.


Posłuchaj
19:56 S4_PCM_20210823051507(7480).mp3 Przemysław Czarnek: słów pana Frasyniuka nie będziemy komentować, bo to jest poniżej jakiegokolwiek poziomu, tak jak poniżej jakiegokolwiek poziomu jest zachowanie dziennikarzy TVN24 (Sygnały dnia/Jedynka)

 

"Zachowania poniżej poziomu"

Czarnek tłumaczył też, że w takie działania wpisują się wszyscy, którzy atakują Straż Graniczną i Wojsko Polskie. - W tym pani marszałek z Lewicy, posłowie KO: Jachira, Joński, Szczerski. To są ludzie, którzy nie mają pojęcia, jak zapewnić bezpieczeństwo Polski i chcą narazić Polaków na takie same niebezpieczeństwa, na jakie są narażani mieszkańcy Niemiec, Francji czy innych krajów UE - mówił.

- Słów pana Frasyniuka nie będziemy komentować, bo to jest poniżej jakiegokolwiek poziomu, tak jak poniżej jakiegokolwiek poziomu jest zachowanie dziennikarzy TVN24 - dodał.

. .

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)

Data emisji: 23.08.2021

Godzina emisji: 7.15

pkur

Czytaj także

Rotacja migrantów. Białoruscy pogranicznicy dostarczają nie tylko ludzi i żywność, ale też... papierosy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 16:05
"Po stronie białoruskiej na wysokości m. Usnarz Górny znajduje się obecnie grupa 24 osób- 20 mężczyzn i 4 kobiety. Nie ma wśród nich dzieci" - podała w niedzielę po południu na Twitterze Straż Graniczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Moskal: priorytetem rządu Zjednoczonej Prawicy jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 18:42
- Sytuacja koczujących po stronie białoruskiej ludzi nie ma nic wspólnego z brakiem humanitaryzmu, o którym mówi opozycja. My strzeżemy granicy Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef gabinetu politycznego Jarosława Kaczyńskiego i szef młodzieżówki PiS. 
rozwiń zwiń